Střih na mikinu s raglánovým rukávem přes hlavu. Volný v průkrčníku na pohodlné převlékání přes hlavu. Otestováno na mnoha mých dětech:-)

Střih je ve dvojvelikostech: 74/80, 86/92, 98/104, 110/116, 122/128, 134/140, 146/152, 158/164.

Střih je variantní a nabízí vám mnoho a mnoho možných kombinací typů kapucí/stojáčku a kapes. Lze šít do nápletu nebo založení. Lze prodloužit na mikinošaty. Střih je delší, ale ne dlouhé šaty po kolena je třeba je prodloužit.

Střih obsahuje verzi bez kapes (vhodnou pro začátečníky nebo menší děti, které kapsy nepotřebují) a nebo verzi s kapsami (dva typy – klokaní a běžné kulaté).

Ve střihu můžete volit ze 3 verzí kapucí, můžete zvolit stojáček – není extra vysoký, ale zvýšení není těžké, rovnoměrně zvýšíte třeba i o 10 cm na stojáček, který je navarhánkovatělý pak kolem krku. Mikinu lze jen olemovat stejně jako tričko.

Mikinu lze šít založenou nahoře a na rukávech nebo do nápletů.

Popis verzí a variant:

Bude doplněno.

Všechny verze jdou dobře přes hlavu, ale nejméně jde verze se zvýšenou kapucí. Nejlépe jde stojáček a nebo olemovaná.

Rozměry a spotřeba:

Vhodný materiál:

Teplákovina, velur, bambusový aksamit, coral flíz, minky, wellsoft, … všechny materiály vhodné na mikiny. Myslím si, že podle střihu by bylo možné ušít i lehkou letní bundu (ne na tlustý svetr) z šusťáku, plátna, micropeach, ale nemám ověřeno…

Střih:

Mikina přes hlavu KLOKANKA 74 -164 SET (3 typy kapucí/2 druhy kapes)

Střih obsahuje i přílohu s polohováním – a to ve dvou typech – s kapucí a se stojáčkem. Polohování verze s kapucí je pro verzi s podehrnutými lemy a kapucí křižmo, což je nejnáročnější střih na spotřebu. 

Střih je zpracován do vrstev – můžete si vybrat, které velikosti budete tisknout (všechny nebo jen vybrané)

Více o tisku střihu ve vrstvách.

Střih vám přijde na A4 tisknutelné na běžné domácí tiskárně (po vytištění si slepíte, součástí střihu je přehledné schema, jaké listy jsou v dané příloze a jak máte lepit k sobě). Střih obdržíte též ve formátu A0/A1 (Střih všech variant obsahuje dvě strany: A0 + A1), který lze nechat vytisknout v copycentru a nemusíte již lepit. Obě verze jsou v černobílé i barevné

 

Videonávod:

Prozatím jen mikina na zip, ale bude sestříhán návod na mikinu přes hlavu s návrhy na různé způsoby řešení a šití kapuc a stojáčku.

Fotonávod a videonávod budou brzy doplněny a budou obsahovat různé způsoby šití a typy kapucí a stojáček.

 

fff