“Tvorba má být především radost, relaxace a seberealizace. Důležitý je proces. To, že tvoříme samy něco smysluplného. I když výsledek není bezchybný, je náš! “

Kdo je Caramilla?

Petra Macháčková:-) Jsem maminka 4 malých dětí, které mi dávají někdy pěkně zabrat. Dříve jsem šila i na prodej, hodně fotila a psala web pro radost. Postupně jak přibývalo dětí se ukázalo, že už nezvládám tolik šít, s postupem času už nezvládám šít ani na své děti v takovém rozsahu, v jakém bych chtěla. Proto jsem si na pomoc vzala pár kamarádek, které mi pomohly vybudovat Caramilla tým.  Jsou tu pro mě, když hoří, prší, teče do bot… Jsou tu pro vás, abychom vám mohly co nejdříve poradit a pomoci. Snažíme se na maximum. Všechny jsme maminky 3-4 dětí, někdy lítáme v lese bez internetu, někdy jsme zabrané do šití a nevidíme, neslyšíme, ale přesto se snažíme opravdu co nejrychleji reagovat.

Petra - Caramilla

Petra - Caramilla

Střihy, návody, objednávky, fakturace, články, spolupráce, PR
Kristýna

Kristýna

Poradna, kurzy šití, tištěné střihy, licence, články, editorka
Jana

Jana

Fotografie, inspirační alba na Facebooku, články a návody
Martina

Martina

Škola šití, konzultace
Petra

Petra

Caramilla

Caramilla – Petra

Petra, maminka 4 dětí, nadšenkyně do všeho kreativního. Na prvním místě jsem maminka, co u šití sama relaxuje a realizuje své sny. Snažím se, aby mé návody byly zejména pro začátečnice, sama jsem začínala a stále se učím. Chci, abyste se se mnou šít nebály!

Petra je Caramilla osobně, připravuje pro vás střihy, návody a videa. Snaží se vás povzbudit. Caramilla také sama kdysi začínala od nuly, proto vám moc dobře rozumí. Velmi často páře, našije rukáv do průkrčníku, má špatně nastavené napětí nití a praská jí šev v rozkroku u legin. Chybuje a vašim chybám rozumí.

Petra má na starosti “všechno”, od webu přes fakturaci, po Facebook. Obracejte se na ni, pokud nemůžete využít služeb jejích pomocnic. Čím více času Caramille vyšetříte, tím více bude času na návody, střihy, videa…

Petra má na starosti PR, spolupráci s e-shopy, …

Audio

Reportáž

Pořad TV Prima Víkend (19. 5. 2020)

Napsali o mě

Rozhovor s Caramillou (podzim 2018, Prima Receptář)

Rozhovor s Caramillou (jaro 2018, Podnikavá žena)

Video

Rozhovor s Caramillou, už trochu starší.

Kristýna

Kristýna

Pomocnice Caramilly

Kristýna – pravá ruka Caramilly

Kristýna je maminka 3 dětí, která se mezi špendlíky a nitě v podstatě narodila. Od malička přihlížela tvorbě svojí maminky – zkušené švadleny z povolání – třídila špendlíky, knoflíky a sbírala z koberce nitě:-) Přesto se sama (mimo pár povlaků na polštáře v dětství a pár sukní v pubertě), do šití skutečně pustila až skoro rok po narození prvního potomka.

Pro Caramillu je v současnosti nepostradatelnou pomocnicí a pravou rukou. Vede poradnu a spravuje Facebookovou skupinu. Je to vaše záchrana, když si nevíte rady a potřebujete se na cokoliv zeptat. Je to zkušená švadlenka a je připravena vám pomoci. Připravuje pro vás kurzy šití, články, návody, “linkuje” web, aby byl přehledný a vzájemně provázaný a našly jste i to, co jste nevěděly, že na webu je.

Kritýna má na starosti komerční licence a prodej tištěných střihů (agendu objednávek od partnerských e-shopů).

Kristýna šije na zakázku a s Caramillou se zná mnoho let, od plenek Caramillího šití.

Jana

Jana

Pomocnice Caramilly

Jana – pomocnice Caramilly

Jana je máma tří holčiček. Ruční práce měly v její rodině vždy tradici, ale první šicí stroj si pořídila až po narození první dcery a začala se sama učit podle návodů na internetu. Caramillu objevila ještě před pořízením stroje a téměř vše se naučila podle ní (prý – říká):-). A stále se učí. Šije hlavně pro svoji rodinu, občas pro kamarádky. Kromě šití ji baví focení, kreativní a tvůrčí činnosti obecně (má ráda, když jí pod rukama vzniká něco nového), ráda organizuje všechno možné a nesnáší nudu, pořád musí něco dělat (a proto je v Caramilla týmu správně:)

Jana má na starosti vše, co se fotek týče. Budete s ní tedy komunikovat, pokud budeme mít na nějakou vaši fotku zálusk:-)

Kromě toho spravuje na Facebooku inspirační alba.

Martina

Martina

Pomocnice Caramilly

Martina – pomocnice Caramilly

Martina je maminka 3 dětí. Je to zkušená švadlenka, která pro vás vymyslela a připravila školu šití a kurzy šití a můžete se s ní občas potkat i na Facebooku. Škola šití se stala velmi populární a probíhá opakovaně každý rok.

Připravuje pro vás i některé střihy, její je třeba úžasný střih na kukličku.

Představení mé pomocnice

Rozhovor s Martinou

NEJVĚTŠÍ OPORA CARAMILLY

Největší opora Caramilly je tento vtipálek, díky kterému zvládá péči o 4 děti, pracovat a nikdy nejde spát s prázdným žaludkem.

DALŠÍ OPORY

O web se Caramille pomáhá starat trpělivá webmasterka – a také maminka dvou dětí – Anita. O server se stará Janča. Grafiku pomáhá zpracovávat do precizní podoby Iva a Anička. O vzorné učetnictví se stará Míša. Na Facebooku je mojí oporou Petra.