“Tvorba má být především radost, relaxace a seberealizace. Důležitý je proces. To, že tvoříme samy něco smysluplného. I když výsledek není bezchybný, je náš! “

Kdo je Caramilla?

Petra Macháčková:-) Jsem maminka 4 malých dětí, které jsou mi inspirací a zaplňují velkou část mého života. I přes to, že mám 4 děti, jsem se toužila nějak realizovat… nebo možná právě proto? Mateřství mi bylo inspirací něco nového začít… Vše začalo psaním blogu pro radost – o ekologii, zahradě a látkových plenkách… pak jsem zkusila šít originální oblečení i plenky na prodej, hodně a ráda jsem fotila a sdílela zkušenosti s vámi… snažila jsem se vám pomoci ušít si podobné věci, jako jsem šila já… Postupně jak přibývalo dětí se ukázalo, že už nezvládám šít pro rodinu, na prodej, prodávat látky i galanterii, nechala jsem si jen tvorbu a prodej střihů, poradnu a videonávody. Na pomoc jsem přibrala i pár kamarádek, nejdůležitější osobou je pro mě Kristýna, která je mou pravou rukou a oporou. Připravujeme pro vás kurzy šití, nové střihy, odpovídáme vaše dotazy, jsme s vámi na mailu i na Facebooku. Děkujeme vám za podporu.

Více o mě:

Rozhovor – video

Rozhovor s Caramillou – Tvůrci v praxi, jaro 2023.

Pro spuštění rozhovoru klikněte níže:

Lekce úspěšných tvůrců | Caramilla

Audio

Rozhovor

Úplně první rozhovor s Caramillou – ještě v době, kdy jsem kojila asi roční Rozárku a měla jsem jen 3 děti…

Napsali o mě

Rozhovor s Caramillou (podzim 2018, Prima Receptář)

Rozhovor s Caramillou (jaro 2018, Podnikavá žena)

Reportáž

Pořad TV Prima Víkend (19. 5. 2020)

Petra - Caramilla

Petra - Caramilla

Střihy, návody, objednávky, fakturace, články, spolupráce, PR
Kristýna

Kristýna

Poradna, kurzy šití, tištěné střihy, licence, články, editorka, postprodukce střihů
Jana

Jana

Fotografie, inspirační alba na Facebooku, články a návody
Petra

Petra

Caramilla

Caramilla – Petra

Petra, maminka 4 dětí, nadšenkyně do všeho kreativního. Na prvním místě jsem maminka, co u šití sama relaxuje a realizuje své sny. Snažím se, aby mé návody byly zejména pro začátečnice, sama jsem začínala a stále se učím. Chci, abyste se se mnou šít nebály!

Petra je Caramilla osobně, připravuje pro vás střihy, návody a videa. Snaží se vás povzbudit. Caramilla také sama kdysi začínala od nuly, proto vám moc dobře rozumí. Velmi často páře, našije rukáv do průkrčníku, má špatně nastavené napětí nití a praská jí šev v rozkroku u legín. Chybuje a vašim chybám rozumí.

Petra má na starosti “všechno”, od webu přes fakturaci, po Facebook. S některými dotazy k běžnému šití nebo objednávkám vás odkáže na svou věrnou pomocnici Kristýnu, aby se mohla věnovat tvorbě obsahu webu, střihům,…

Petra má na starosti PR, spolupráci s e-shopy, …

Kristýna

Kristýna

Pravá ruka Caramilly

Kristýna – pravá ruka Caramilly

Kristýna je maminka 3 dětí, která se mezi špendlíky a nitě v podstatě narodila. Od malička přihlížela tvorbě svojí maminky – zkušené švadleny z povolání – třídila špendlíky, knoflíky a sbírala z koberce nitě:-) Přesto se sama (mimo pár povlaků na polštáře v dětství a pár sukní v pubertě), do šití skutečně pustila až skoro rok po narození prvního potomka.

Pro Caramillu je v současnosti nepostradatelnou pomocnicí a pravou rukou. Vede poradnu a spravuje Facebookovou skupinu. Je to vaše záchrana, když si nevíte rady a potřebujete se na cokoliv zeptat. Je to zkušená švadlenka a je připravena vám pomoci. Připravuje pro vás kurzy šití, články, návody, “linkuje” web, aby byl přehledný a vzájemně provázaný a našly jste i to, co jste nevěděly, že na webu je.

Kristýna má na starosti komerční licence a prodej tištěných střihů (agendu objednávek od partnerských e-shopů).

Kristýna se stará o superrychlou postprodukci střihů, které pro vás zpracovává do přehledných PDF souborů.

Jana

Jana

Fotografie

Jana

Jana je máma tří holčiček. Ruční práce měly v její rodině vždy tradici, ale první šicí stroj si pořídila až po narození první dcery a začala se sama učit podle návodů na internetu. Caramillu objevila ještě před pořízením stroje a téměř vše se naučila podle ní (prý – říká):-). A stále se učí. Šije hlavně pro svoji rodinu, občas pro kamarádky. Kromě šití ji baví focení, kreativní a tvůrčí činnosti obecně (má ráda, když jí pod rukama vzniká něco nového), ráda organizuje všechno možné a nesnáší nudu, pořád musí něco dělat (a proto je v Caramilla týmu správně:)

Jana pro vás upravuje a do koláží zpracovává některé fotky, je autorkou několika krásných fotonávodů. Je duší adventního kalendáře.

Kromě toho spravuje na Facebooku inspirační alba.

Martina

Martina

---

Martina

Na webu se setkáte také s články a dokonce některými oblíbenými střihy, jejichž autorkou je Martina.

Martina je maminka 3 dětí. Je to zkušená švadlenka, která pro vás vymyslela a připravila školu šití a kurzy šití a můžete se s ní občas potkat i na Facebooku. Škola šití se stala velmi populární a probíhá opakovaně každý rok.

Připravila pro vás i některé střihy, její je třeba úžasný střih na kukličku.

NEJVĚTŠÍ OPORA CARAMILLY

Největší opora Caramilly je tento vtipálek, díky kterému zvládá péči o 4 děti, pracovat a nikdy nejde spát s prázdným žaludkem.

DALŠÍ OPORY

O web i server se stará Petr, jemuž vděčím za stabilitu. O Facebookovou skupinu se mi stará Petra. Za know-how v grafice a oporu vždy po ruce děkuji Ivě a Aničce. O vzorné účetnictví se stará Míša. Právní záležitosti ohledně autorských práv a GDPR mi pomáhá spravovat advokát Karel. Jsem moc vděčná, že jsem potkala lidi, kteří jsou spolehliví, přátelští a svou práci dělají s radostí.