Obsah nápovědy:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Jak stáhnu střihy?

Odkazy z mailu nefungují (přechod na nový web)

Staré/nové verze střihů

Nevidím, kde stáhnout střih

Jak stáhnu střihy

Načasováno na část o stahování (z účtu i z e-mailu).

Jak stáhnu návody

V současné době bohužel nejsou z e-mailu ani z účtu aktivní odkazy do e-shopu na návody a infostránky, na odstranění pracujeme (je způsobeno aktualizací Woocommerce, která tyto odkazy “rozbila” bez našeho přání:-).

Po kliknutí na odkaz vás to hodí zpět na web. Je třeba na infostránku / návod jít od produktu (odkaz na návod je v popisu, na produkt klinete v e-mailu v prvním sloupci) a nebo z rozcestníku návodů na webu. Více informací najdete zde:

Aktuální chyby a komplikace na webu Caramilla

Odkazy na střihy z původního e-mailu nefungují (přechod na nový web)

5. srpna 2018 byl spuštěn úplně nový web. Konvertoval se veškerý obsah i objednávky ze starého, takže můžete být klidní, o žádné své střihy nepřijdete.

Všechny objednávky jsou platné a stahování střihů stále bez omezení. Jediné omezení je, že nefungují nyní staré odkazy z mailů (před 5. srpnem 2018).

Ze starých odkazů v mailu si bohužel střihy nestáhnete.

!!!NIKDO NEMUSÍ ŽÁDNÝ MŮJ STŘIH, KTERÝ KOUPIL PŘES E-SHOP A NEJDE MU ZE STARÝCH ODKAZŮ STÁHNOUT, KUPOVAT ZNOVU!!!

Pokud rozkliknete objednávku v mejlu a chcete si stáhnout zakoupené střihy a objednávka je v záhlaví “hnědá”, jedná se o starý e-mail, která vám nebude fungovat.

Po kliknutí na odkaz střihu se vám otevře tato “hláška”. Znamená to, že je odkaz ze starého mejlu, která již nefunguje, ne, že si musíte znovu kupovat střihy:-)

Všechny střihy si stáhnete ze svého profilu po přihlášení, více v nápovědě.

Všem, kteří objednali od 1. 1. 2018 byly ve dnech 6. – 7. srpna 2018 poslány nové odkazy z webu (objednávky mají jen jiná čísla, ale data sedí a odkazy v nich jsou platné). Z těchto odkazů si střihy stáhnete. Pokud je nevidíte v běžné poště, podívejte se, prosím, do spamu.

Rok 2017 a starší objednávky hromadně posílány nebyly. Kdo by potřeboval, ozývejte se individuálně. Pokud budu u e-mailu k dispozici, střihy vám pošlu, prosím o trpělivost, děkuji.

Kontakt pro objednávky:

E-mail Petry (kontakty a nebo v záhlaví), uveďte e-mail, ze kterého jste objednávali a datumČísla objednávek ze starého webu nejsou v systému platná.

Děkuji a všem se omlouvám za komplikace, cílem bylo pro vás mít hezčí a přehlednější web, ale realizace je bohužel až moc náročná…

Staré / nové verze střihů (zpracované v PC barevně):

Všechny střihy, které byly jen překresleny do PC a zpracovány moderněji a jsou stejné nebo velmi podobné, si stáhnete ze svých odkazů nebo profilu v aktuální verzi (tisk A4).

Střihy, které se lišily ve střihových dílech nebo výrazně ve velikostech, které set obsahoval, bohužel k dispozici všem zdarma nejsou, ale stále můžete stahovat původní, vámi zakoupenou verzi.

Informace o tom, jaké verze si může kdo stáhnout, najdete většinou u příslušného fotonávodu ke střihu (informace ke střihu na webu).

Jak stáhnu aktualizovaný střih?

Aktualizace střihu souboru Caramilla – kde ji najdu?

 

Staré střihy na A0 

Verzi pro tisk na A0 u objednávek uskutečněných v době, kdy ještě nebyla k dispozici A0, nejde vložit už dodatečně do vašich odkazů, technicky jde dát jen jeden soubor za jeden a to volím A4, kterou jste objednali a koupili a kterou všichni vytisknou.

Díky přechodu na nový web máte nyní všichni načtené aktuální odkazy na střihy ve vašem profilu a tedy A0 k dispozici všude tam, kde to technicky šlo. Proto nezasílám A0 e-maily. Toto platí pro všechny registrované a objednávky po 1. 1. 2018. Kdo má např. střih na dámské kalhoty z roku 2017 a není registrován, pošlu mu e-mail s novými odkazy a tam už A0 bude mít:)

Některé střihy byly nahrazeny jinou verzí a stará byla stažena z e-shopu, jsou to střihy na pár stránek (3 – 4 stránky A4 – dětské tepláčky pro miminka, softshellové kalhoty pro miminka), tam bohužel není možné poslat A0, protože bych musela posílat e-mailem každému zvlášť, třeba až do roku 2011. Bohužel toto není v mé kapacitě. Věřím, že 49 Kč není při potřebě mít A0 překážka si střih koupit.

Které střihy nejde zdarma stáhnout z objednávky v nové verzi:

Mikinu s raglánovým rukávem (nový střih obsahuje jiné střihové díly než starý a nešlo tedy soubor přehrát novým).

Bundu s raglánovým rukávem (nový střih je v jiném setu velikostí a kapuc, nešel tedy přehrát jeden soubor druhým).

Dívčí spodní kalhotky (nový střih neobsahuje stejné velikosti jak starý střih).

Nevidím, kde stáhnout střih

Odkaz ke stažení máte vždy v prvním e-mailu po přijetí platby. Je to odkaz “Stáhnout střih” a u toho je vždy název, co stahujete.

Nápověda krok za krokem:

Nákup krok za krokem (nakupování, placení, stahování)

Stává se ve výjimečných případech výhradně u poskytovatele free mailové služby Centrum.cz, že přijde mail jen jako prostý text a pod názvy souborů /např. Instantní tepláky/ se nezobrazí URL odkaz pro stažení, ale jen ten text bez prokliku. Toto je nastavením vaší e-mailové schránky na Centrum.cz nebo formou jejího prohlížení. Sama jsem si tam e-mail založila, ale střihy mi chodily v pořádku. V tomto případě to neumím vyřešit. Pokud je toto váš případ, napište mi do mailu číslo objednávky a náhradní mail, na který mám střihy poslat – ideálně u jiného poskytovatele na jiném serveru. Pokud to nelze a žádný takový mail v rodině nemáte, nějak se dál domluvíme.

Níže je mail, který chodí občas do některých schránek Centrum.cz a nemá funkční odkazy: