Střihy Caramilla v základní podobě (tak, jak si je koupíte v e-shopu v PDF nebo tištěné verzi u partnerů) jsou určeny pouze pro soukromé nekomerční využití. Není podle nich dovoleno šít na zakázku, na prodej, a to ani “pár kusů na Fleru”. Jakékoliv šití za úplatu není podle střihů dovoleno.

Pokud střih v základní podobě chcete využít pro charitativní účely (například kdy je výtěžek z prodeje v rámci charitativní akce využit pro dobročinné účely a tvůrce nezískává zisk pro sebe), je šití podle střihů dovoleno. Kontaktujte nás případně s informacemi co a pro jaké účely budete podle střihu šít. Děkujeme.

Šití na zakázku – malé série

Šití na zakázku nebo na prodej je velká radost, plníte tak sny někomu, kdo nemá na šití, buňky, odvahu nebo prostě čas. Caramilla sama šila mnoho let na zakázku a má bohaté zkušenosti. Dlouho ve mě zrálo rozhodnutí, zda pustit své střihy i do komerčního světa. Kdo nikdy nebyl v mé situaci, asi nepochopí, je to jako pouštět své vymazlené dítě do světa. Nicméně doba nazrála a já vím, že to udělat chci. Své střihy jsem si opravdu v praxi vymazlila, kdo mě sleduje delší dobu ví, že střihy testujeme, dokud si nejsem jistá, nejde střih ven. Pokud se ukáže, že někde většině střih hapruje, tak předěláváme, pilotujeme novou verzi a dáváme k dispozici lepší upgrade pro větší počet uživatelů.

Šití na zakázku může někdy pěkně potrápit při tvorbě střihů. Tabulky a konstrukce jsou velká pomoc, ale ne vždy sedí takové střihy dokonale a všem. Střihy Caramilla procházejí vždy pilotní fází ve škále velikostí tak, aby seděl co největšímu počtu uživatelů. Navíc jsou v nabídce i různé typy střihů užší, širší verze, pro látkové plenky, pro běžné plenky atp. Většinou se snažím uvádět, pro jaké typy postav je střih vhodný. Navíc vždy máte servis v podobě tabulek, polohování, rozměrů… velký servis pro možnost šít také pro ostatní. O možnost licencí pro mé střihy byl již delší dobu zájem. Nicméně vymyslet úplně nový systém, jak toto vše těchnicky vyladit, dalo velkou práci celému týmu Caramilla i externím poradkyním, za což děkuji:-)

Systém máme připraven již rok, nicméně nyní jsme jej dotáhly a sebraly odvahu jej nabídnout všem vám, které budete s radostí podle mých střihů šít.

Střihy nemusíte kupovat znovu, můžete šít na zakázku podle všech střihů již vámi koupených. Dokoupíte si pouze komerční využití. Zvolit si budete moci podle počtu kusů za rok, které je pro vás relevantní využít. Abychom co nejvíce podpořily maličké tvůrce, rozhodly jsme se nelicencovat konkrétní jeden střih jak je to běžné v zahraničí, ale celou kategorii střihů, aby pro vás využití bylo variabilnější.

Pokud i vy jste tvůrce / tvůrkyně, který by rád využil / využila střihy Caramilla pro svou komerční tvorbu, kontaktujte prosím kolegyni Kristýnu na e-mailu info@caramilla.cz, bude vám plně k dispozici a vše vám vysvětlí, pošle objednávací formulář i platné licence.

Věřím, že se vám bude dařit a ze srdce vám úspěch přeji. Není nic hezčího v této práci než spokojený zákazník, který se třeba i vrátí pro další věc.

Caramilla tým