Pokud máte hodně štíhlou postavu a máte rádi oblečení spíše na tělo, může pro vás být například střih na klokanku příliš široký. Petřina sestra Pavla pro vás popsala jednoduchý návod, jak si střih vypasovat přesně podle představ.

Jak na to?

Nejprve si obkreslíme střih na střihový papír – u střihu je uvedeno, že je volnější, proto je možné, že pokud chcete, aby byla mikina víc na tělo, zvolíte menší velikost, než si běžně šijete/nosíte – např. já nosím velikost S, ale zde jsem si ze střihu vykopírovala velikost XS.

Pokud doma máte mikinu, která nemá rovný tvar a která vám dobře sedí, přiložte ji na střih předního dílu a vykrojení obkreslete. Pozor na to, aby byl materiál přiložené mikiny přibližně stejně pružný jako materiál, ze kterého budete šít.

Mikinu na střih přikládáme tak, aby sedělo místo průramků střihu s průramky přiložené mikiny.

Odstřihneme papír a zkontrolujeme, zda sedí průramky a nejužší místo mikiny.  Případně ještě upravíme.

 

Pokud nemáte mikinu, která by vám dobře seděla a nebyla rovná, může vám s úpravou pomoci následující – nejužší místo by mělo být vykrojené přibližně o 3 cm a mělo by být v místě, kde máte pas – tady např. 17 – 18 cm od průramků. Každá postava je však unikátní, pas najdete tam, kde se při úklonu v bok “ohnete”:-)

 

Výsledný upravený střih pro přední díl přiložte na střih pro zadní díl a vykrojení obkreslete a vystřihněte.

Ostatní díly můžete nechat bez úpravy. Případně podle potřeby upravte ještě např. délku mikiny, délku rukávů atp.

A tady je výsledek:-)