Období adventu by mělo být časem zpomalení, zastavení, čekání na vánoční svátky, zklidnění… Mnoho z nás advent touží prožít v poklidu a bez stresu. Snažíme se někdy opravdu ze všech sil, ale nedaří se… Alespoň pro mě je to velmi těžké. Stres v adventu je bohužel až moc obvyklý a normální. Z části je to tím, že se snažíme udělat Vánoce hezké svému okolí, z části proto, že tlak z venku je opravdu velký (všechny ty reklamy, výhodné slevy, časově omezené akce, bezbarevné pátky). Ustát to v klidu je velmi těžké, letos to možná bude (stejně jako loni, i když z jiného důvodu) ještě těžší než jindy. Ke stresu Vánoc se přidává i stres z nejistoty. Cítíme ho asi všichni.

A protože aspoň malé každodenní radosti jsou potřeba víc než kdy jindy, rozhodly jsme se v Caramilla týmu opět zopakovat Advent s Caramillou, který měl v posledních letech úspěch a i my jsme si ho užily. Opět se tedy pokusíme prožít advent s vámi, pustit vás do našich domovů, tradic, zažít něco společně. Virtuálně, ale společně. Myslím, že hodně věcí máme mnozí podobně, a je jedno, jak jsme staří a v jaké životní fázi se nacházíme. Pojďme se pokusit každý den si najít maličkou chviličku pro to být sami se sebou, se svými blízkými, být spolu s ostatními, kteří to mají stejně. Pojďme sdílet to, co prožíváme. Vzájemně se třeba inspirovat.

Rozhodně to nemá býti stresem, spíš nabídkou na společnou cestu, ke které se nemusíte přidat aktivně, ale třeba jen prohlížením fotek a příspěvků v noci u kojení nebo u bdění, když člověk třeba starostmi nemůže spát. Moc rády bychom tady v adventu byly pro vás, s vámi… a zároveň každá sama se sebou, se svou rodinou, která je pro nás všechny v týmu tím nejdůležitějším v životě.

Jak to bude vypadat?

Společně projdeme adventem od prvního prosincového dne a zastavíme se několik dní před Štědrým dnem (protože poslední adventní neděle letos vychází na Štědrý den a to už se všichni budeme chtít věnovat jen našim rodinám 🙂 ). Na každý den pro vás máme připravený drobný úkol. Nečekejte nic náročného, co by jen přilévalo do poháru stresu další kapky. Naopak. Většina úkolů by měla přispět k předvánočnímu zklidnění, trávení času s rodinou, případně i trochu pomoci v předvánočních přípravách. Tedy především v těch oblastech, kde najde využití kousek látky, jehla a nit. Nachystáme se na slavnostní stolování, balení dárků, budeme si trochu hrát, možná i na nějaké ty recepty dojde, možná i na nějaké slevy 🙂

Počínaje prvním prosincem se v tomto článku (na konci) budou postupně objevovat adventní okénka, na každý den jedno. Po kliknutí na okénko se dostanete na zadání úkolu pro daný den. Okénko se otevře někdy brzo ráno, někdy ještě večer/v noci předchozího dne… jak to vyjde :-). Ke každému dni/úkolu bude vytvořen prostor na facebookové stránce.

Sdílení:

Abychom spolu advent opravdu mohli sdílet alespoň na dálku, chceme vidět, jak se vám daří úkoly plnit. Proto prosíme – posílejte fotky a pište komentáře! 🙂 Nejlépe tak, že je vložíte do příslušného dne / tématu na facebooku (ať si můžeme předvánoční švadlenkovskou atmosféru užívat všichni), případně pokud nemáte facebook, pište na jana@caramilla.cz. Nebo klidně kombinujte obojí, pokud něco nechcete prozradit veřejně :-).
Odkazy na příspěvky sdílené na facebooku Caramilla najdete i ve facebookové skupině, konkrétně zde v albu. Prosím, do alba fotky nevkládejte, slouží pouze jako rozcestník, aby se příspěvky na stránce Caramilla zpětně lépe dohledávaly :-).

Dáreček:

Úkoly samozřejmě můžete plnit jen tak, pro radost, jen některé… jak se vám bude chtít a co budete stíhat. Rozhodně totiž není cílem přidávat další nervy. Ale pokud splníte všechny úkoly, zařadíme vás do slosování o tři dárkové poukazy na střihy Caramilla! Dárkové poukazy budou v hodnotě 500, 300 a 200 Kč na střihy. 

Co pro zařazení do slosování musíte udělat? Podmínkou je splnit všechny úkoly a poslat vyplněnou tabulku úkolů. Úkoly nemusí být splněny přesně v den jejich vyhlášení (tedy když něco nebudete stíhat, můžete to klidně udělat jindy), ale musí být splněny všechny do půlnoci poslední adventní neděle. Splnění úkolu = zveřejnění fotky na příslušném místě na facebooku nebo zaslání fotky na e-mail jana@caramilla.cz (do předmětu prosím uveďte Advent a číslo úkolu). Případně napsání komentáře/e-mailu v případě, že je úkol jen “povídací” a nedá se vyfotit.
Poslední úkol bude ve středu 20. prosince, čtvrtek 21. prosince pak máte na zaslání vyplněné tabulky (na e-mail jana@caramilla.cz), pokud chcete zařadit do slosování. Následně v pátek, nejpozději v sobotu bude provedeno vyhodnocení :-).
(Jak poznáme, kdo opravdu splnil všechny úkoly? Inu, zkontrolujeme si to :-). Proto prosíme, fotky a komentáře dávejte jen na určená místa, jinde je hledat nebudeme 🙂 ).

Tabulku si můžete stáhnout zde: Advent_s_Caramillou_2023_tabulka_ukolu

 

* Fotky úkolů bychom pak rády použily do závěrečného článku, ve kterém si celý advent hezky shrneme :-). Proto zveřejnění nebo zaslání fotky splněného úkolu považujeme za automatické poskytnutí souhlasu s jejím zveřejněním. Pokud chcete fotkou udělat radost jen nám nebo ostatním na facebooku a nepřejete si její uveřejnění zde na webu (i s ohledem na prozrazení dárků, článek vyjde ještě před Štědrým dnem!), prosím, připište to k ní, samozřejmě to budeme respektovat :-).