K adventu téměř neodmyslitelně patří adventní věnec. A protože je dnes první adventní neděle, je také čas zapálit první svíčku!

Dnešní úkol je tedy jasný – zapálit první svíčku na adventním věnci :-). Případně věnec vyrobit, pokud ještě nemáte. Nebo alespoň zapálit svíčku jen tak, pokud věnec ani neplánujete 🙂

Adventní věnec může mít mnoho podob a může být vyroben z mnoha různých materiálů. Pro jeho výrobu a ozdobení můžou posloužit třeba i typicky šicí materiály – látky, stužky, špendlíky, knoflíky… 🙂

“Šicí” věnec jsem si chtěla zkusit vyrobit už dlouho. Tak letos na něj konečně došlo. A jak vznikal?

Kromě polystyrenového věnce jako základu (a samozřejmě svíček a držáků na svíčky) jsem potřebovala kousek plátna, stužku, několik dřevěných korálků, knoflíky, špendlíky a entlovací nůžky.

Pruhy látky jsem nařezala a obstřihla entlovacími nůžkami. Netřepí se a hezky to vypadá 🙂

Základ věnce jsem připravenými pruhy postupně omotala. Upevněné jsou špendlíky, žádné lepení nebylo nutné.

Z druhé látky jsem nastříhala užší proužky a stočila do tvaru mašle. K věnci jsou mašle připíchnuté špendlíkem skrz korálek.

Volná místa doplnily další mašle, tentokrát ozdobené knoflíkem.

Ještě několik dalších stužek, knoflíků a korálků a je hotovo 🙂

 

Pro další inspiraci ukážeme i další věnce z rodin Caramilla týmu :-).

Věnce od Jany z prvního Adventu s Caramillou v roce 2020 – jeden “normální” se svíčkami a jeden speciální pro dospělé. Na každou adventní neděli jedna lahev oblíbeného vína pro chvíle pohody :-).

Věnec nemusí být doslova věnec :-).

Adventní košík od Petry.

Adventní věnec od Petry.

Věnce od Kristýny.

 

Cukroví

Každou adventní neděli se s vámi v týmu podělíme také o naše oblíbené recepty na cukroví. Začíná Petra s receptem na úžasné žitné perníčky. Jsou opravdu výborné, já (Jana) už jiné nepeču :-).

Žitné měkké perníčky

Z perníčků můžete vyrobit i perníkovou chaloupku :-).

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.

Aktualizováno 03.12.2023