Vyhrňte si rukávy, dnes budeme uklízet! Ale nebojte, žádný generální vánoční úklid po vás rozhodně nechceme. Zaměříme se čistě na šicí koutek, a to bezprostřední okolí strojů. Přece jen, do Vánoc nás tam ještě nějaká práce čeká, tak ať na ni máme prostor :-). Součástí úkolu je také kromě úklidu svůj šicí koutek aspoň trošku vánočně vyzdobit.

Pokud nemáte stálý šicí koutek nebo pracovnu a stroje vždy na šití vyndáváte třeba na jídelní stůl, nevadí. Ozdobit se dá i dočasné pracovní místo ;-).

Inspirovat se můžete třeba adventní výzdobou šicího koutku u Caramilly z dřívějška. Podívejte se na video 🙂

Můžete si připomenout i virtuální prohlídku caramillí pracovny:

 

Více o pracovně si můžete přečíst také ve starším článku:

Caramilly pracovna

Fotoinspirace na vánoční atmosféru v šicí dílně z Caramilla týmu:

 

Úklid okolo strojů nemusí být akce na celý den. Rozdíl mezi následujícími fotkami je hodina a kousek. Takovou “hurá akci” absolvovala před pár lety Jana:

Takto vypadal můj šicí koutek před zahájením akce “uklidit a vyzdobit”. Nějakou dobu jsem nešila a ze stolu se stalo odkladiště pro všechno možné…

Po hodině už to vypadá podstatně lépe. Pod stolem a v policích nad stolem už je to horší, ale místo na šití vzniklo a o to šlo především! 😀

A v roce 2021, po přestěhování do nového, se na caramillích článcích pracovalo v tomto koutku, který je šicí a “kancelářský” zároveň 🙂

(A jelikož letos opět připomíná stav šicího koutku spíš tu první zabordelenou fotku, čeká mě splnění úkolu letos taky, napřed opravdu nejsem 😀 )

Pokud byste úklid chtěli vzít trochu víc do hloubky a udělat si třeba pořádek ve střizích, přečtěte si článek o skladování střihů:

Jak skladovat střihy

Bonusový úkol

Pokud u vás už je bílo (sněží i u nás v placaté nížině, to už musí sněžit snad všude 😀 ), byla by škoda toho nevyužít, zvlášť když je sobota a máme (snad) víc volného času. Pojďme si tedy užít (nebo aspoň přivolat) sníh.

Můžete například:

Postavit sněhuláka… nebo sněhuláčka… případně aspoň sněhuláčíčka.

Podělit se o fotku zasněženého okolí či detailu…

Ušít něco/pochlubit se již ušitým oblečením, obléknout si něco, na čem se objevuje motiv sněhu, sněhuláků, sněhových vloček…

Nebo spojit všechno dohromady a obléknout sněhuláka 🙂

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.

Aktualizováno 2.12.2023