Čtvrtý den v Adventu s Caramillou vychází na poslední listopadový den, tudíž se ponese v duchu adventního kalendáře. Protože zítra je prvního prosince a začíná odpočítávání do Štědrého dne :-). Dnešním úkolem je tedy vystavit/naplnit/vyrobit či jinak zrealizovat něco, co každý den zpříjemní čekání na 24. prosince :-). A pozor – zdaleka to nemusí být jen pro děti!

Z šitých adventních kalendářů se nejvíc nabízí různé pytlíčky. A ty se dají ušít i úplně jednoduše a rychle. Ty na fotce vznikly během jednoho večera, před pár lety, kdy se v rodině Jany s adventním kalendářem vzhledem k věku dětí ještě nepočítalo. Ale účastnila se jedné výzvy a úkol na ten den tehdy byl – ano, dokončit adventní kalendář :-D. Tak vytáhla zbytky bavlněných pláten, nastříhala obdélníčky, přeložila je napůl lícem k sobě, boky sešila, horní okraj začistila, napekla rychlé sušenky, pytlíčky naplnila a do půlnoci bylo hotovo.

Další rok k pytlíčkům přibyly maličké obálky, ve kterých na děti čekal každý den jeden dílek puzzle :-). A protože děti tradice milují, pytlíčky s dílkem puzzle (rozstříhaná vánoční omalovánka, kdy si každý den nalepí jeden dílek a na Štědrý den můžou vybarvit hotový obrázek) a něčím maličkým na zub bude i letos v roce 2022, už snad posedmé 🙂

Tedy jeden rok jsme pytlíčky vynechali. Schovala jsem je totiž tak důkladně, že jsem je prostě na začátku adventu nenašla. Tak posloužil balicí papír a provázek :-D.

Inspirace od Kristýny. V pytlíčkách se kromě sladkostí můžou skrývat i různé úkoly a třeba i propriety k jejich plnění…

A pokud máte drobotinu s nenechavýma ručkama, můžete kalendář pověsit třeba ke stropu 😉

Pytlíčky samozřejmě nemusí být šité a ani nemusí být pro malé děti. Tento adventní kalendář vznikl pro jednu sedmnáctiletou slečnu, která si posteskla, že pro ni už adventní kalendář nikdo nedělá. A to byla pro její starší sestru (Janu z Caramilla týmu) samozřejmě výzva :-D. Odněkud vyhrabala papírové sáčky, ze zbytků látek nastříhala stuhy, od dětí si půjčila hvězdičkovou děrovačku, fix a barevnou čtvrtku, trošku jim prohrabala zásobu sladkostí a druhý den na skorodospělou slečnu čekala před jejím pokojem krabice s adventním překvapením :-).

 

A že nemáte ani skorodospělé dítě? Co třeba zpříjemnit partnerovi (nebo třeba kamarádce) každé ráno hezkým citátem nebo třeba vtipem? 🙂

 

A že dnes to vážně nestíháte, nic doma nemáte anebo to z jakéhokoliv jiného důvodu nejde? Radost jde udělat i dodatečně – však spoustu dětí dostává tradiční adventní kalendář s čokoládkami schovanými pod vylamovacími okýnky až na Mikuláše ;-). A pokud není pro koho adventní kalendář vyrobit, udělejte radost sami sobě :-).

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.

Aktualizováno 30.11.2022