Advent s Caramillou začíná! První úkol je tradičně rozehřívací – budeme plánovat. Uvařte si hrnek něčeho dobrého, vezměte papír a tužku (nebo klidně aplikaci v mobilu, tabulku v počítači… co komu vyhovuje 🙂 ) a sepište si, co všechno chcete do Vánoc ušít. A protože se chceme vyhnout zbytečnému stresu, nad seznamem se raději rovnou zamyslete, co všechno je reálné stihnout :-).

Pokud neplánujete šít nic, můžete si udělat seznam šicích plánů po Novém roce, až bude třeba víc času. Nebo si naplánujte, kdy jaké cukroví upečete. Nebo co je potřeba udělat, nakoupit atd. Cílem dnešního úkolu je naplánovat si aspoň část předvánočních příprav tak, abyste pak na nic skutečně důležitého nezapomněli :-).

Cukroví

Každou adventní neděli se s vámi v týmu podělíme také o naše oblíbené recepty na cukroví. Začíná Petra s receptem na úžasné žitné perníčky. Jsou opravdu výborné, já (Jana) už jiné nepeču :-).

Žitné měkké perníčky

Z perníčků můžete vyrobit i perníkovou chaloupku :-).

První svíčka

A protože je dnes první adventní neděle, nezapomeňte zapálit první svíčku na adventním věnci. Nebo aspoň jen tak, pokud věnec nemáte. Pro inspiraci vám ukážeme pár adventních věnců z rodin Caramilla týmu :-).

Věnce od Jany z prvního Adventu s Caramillou v roce 2020 – jeden “normální” se svíčkami a jeden speciální pro dospělé. Na každou adventní neděli jedna lahev oblíbeného vína pro chvíle pohody :-). Ujal se a máme ho i letos zase 🙂

Věnec nemusí být doslova věnec :-).

Adventní košík od Petry.

Adventní věnec od Petry.

Věnce od Kristýny.

 

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.