Advent s Caramillou začíná! První úkol je tradičně rozehřívací – budeme plánovat. Uvařte si hrnek něčeho dobrého, vezměte papír a tužku (nebo klidně aplikaci v mobilu, tabulku v počítači… co komu vyhovuje 🙂 ) a sepište si, co všechno chcete do Vánoc ušít. A protože se chceme vyhnout zbytečnému stresu, nad seznamem se raději rovnou zamyslete, co všechno je reálné stihnout :-).

 

Pokud neplánujete šít nic, můžete si udělat seznam šicích plánů po Novém roce, až bude třeba víc času. Nebo si naplánujte, kdy jaké cukroví upečete. Nebo co je potřeba udělat, nakoupit atd. Cílem dnešního úkolu je naplánovat si aspoň část předvánočních příprav tak, abyste pak na nic skutečně důležitého nezapomněli :-).

Adventní kalendář

A protože je dnes prvního prosince, začíná také odpočítávání do Štědrého dne :-). Adventní kalendáře a postupně se zmenšující počet okýnek pytlíčků či něčeho jiného milují především děti. Nás dospělé to vědomí blížícího se “dne D” často spíš stresuje. A to je škoda. Malou radost každý den si můžeme dělat všichni 🙂

Pokud adventní kalendář máte (jakýkoliv), pochlubte se fotkou. Pokud žádný nemáte a chtěli byste, tak směle do toho, klidně i dodatečně. Však spoustu dětí dostává tradiční adventní kalendář s čokoládkami schovanými pod vylamovacími okýnky až na Mikuláše 😉 Inspirace z caramillích rodin:

Z šitých adventních kalendářů se nejvíc nabízí různé pytlíčky. A ty se dají ušít i úplně jednoduše a rychle. Ty na fotce vznikly během jednoho večera, před pár lety, kdy se v rodině Jany s adventním kalendářem vzhledem k věku dětí ještě nepočítalo. Ale účastnila se jedné výzvy a úkol na ten den tehdy byl – ano, dokončit adventní kalendář :-D. Tak vytáhla zbytky bavlněných pláten, nastříhala obdélníčky, přeložila je napůl lícem k sobě, boky sešila, horní okraj začistila, napekla rychlé sušenky, pytlíčky naplnila a do půlnoci bylo hotovo.

Další rok k pytlíčkům přibyly maličké obálky, ve kterých na děti čekal každý den jeden dílek puzzle :-). A protože děti tradice milují, pytlíčky s dílkem puzzle (rozstříhaná vánoční omalovánka, kdy si každý den nalepí jeden dílek a na Štědrý den můžou vybarvit hotový obrázek) a něčím maličkým na zub bude i letos v roce 2023, už ani nevím pokolikáté 🙂

Tedy jeden rok jsme pytlíčky vynechali. Schovala jsem je totiž tak důkladně, že jsem je prostě na začátku adventu nenašla. Tak posloužil balicí papír a provázek :-D.

Inspirace od Kristýny. V pytlíčkách se kromě sladkostí můžou skrývat i různé úkoly a třeba i propriety k jejich plnění…

A pokud máte drobotinu s nenechavýma ručkama, můžete kalendář pověsit třeba ke stropu 😉

Pytlíčky samozřejmě nemusí být šité a ani nemusí být pro malé děti. Tento adventní kalendář vznikl pro jednu sedmnáctiletou slečnu, která si posteskla, že pro ni už adventní kalendář nikdo nedělá. A to byla pro její starší sestru (Janu z Caramilla týmu) samozřejmě výzva :-D. Odněkud vyhrabala papírové sáčky, ze zbytků látek nastříhala stuhy, od dětí si půjčila hvězdičkovou děrovačku, fix a barevnou čtvrtku, trošku jim prohrabala zásobu sladkostí a druhý den na skorodospělou slečnu čekala před jejím pokojem krabice s adventním překvapením :-).

 

A že nemáte ani skorodospělé dítě? Co třeba zpříjemnit partnerovi (nebo třeba kamarádce) každé ráno hezkým citátem nebo třeba vtipem? 🙂

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.

Aktualizováno 01.12.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.