Je tu poslední den Adventu s Caramillou. Všechno už máme ušité a připravené, takže zbývá už si jen popřát “veselé vánoce a šťastný nový rok”. Ale pozor, tak jednoduchý ten úkol zase nebude. Posledním úkolem je totiž vymyslet vánoční/novoroční přání v šicím duchu :-). Od srdce, bláznivé, veršované, malované… jakékoliv :-).

Znáte “obrázkové čtení”, kdy v knížkách nebo časopisech pro děti jsou některá slova nahrazovaná obrázky? Tak přesně v tomto duchu jsme si pro vás vánoční a novoroční přání připravily my z Caramilla týmu 🙂

Přejeme krásné Vánoce. Ať pod stromečkem najdete vytoužené dárky. Ať v novém roce ušijete hodně stehů. Ať spodní nit nedojde v nevhodnou chvíli (třeba uprostřed ozdobného stehu). Ať nůžky jsou stále ostré. Ať páráček potřebujete co nejméně. Ať křída vždy dobře kreslí. Ať máte vždy vhodné nitě a správné jehly. 

 

Cukroví

Sice není neděle, ale recept na něco rychlého, co nepotřebuje odležení, se určitě pár dní před Štědrým dnem hodí. A přesně takový pro vás má Martina. Perníčky jsme začali, perníčky i skončíme :-).

hned měkké perníčky

Ingredience

250 g medu, 125 g másla, 125 g cukru, 250g celozrnné špaldové mouky, 250 g hladké mouky, 2 vejce, 2 lžíce vody, 3 kávové lžičky jedlé sody, 1 lžička skořice, ½ lžičky muškátového květu (nebo perníkové koření)

Postup

V kastrůlku se roztaví cukr, med a tuk. Po zchladnutí smícháme vzniklou kaši s ostatními ingrediencemi a těsto minimálně přes noc necháme odležet v lednici. Nevychlazené by nešlo vyválet, je skoro tekuté :-).

 

A i když je tohle poslední adventní den, Advent s Caramillou ještě nekončí. Určitě se tu stavte i zítra ;-).

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.

Aktualizace: 20.12.2023