Dnes přišel balíček z Happy Little Soles s botičkami Plae, tak hned běžím s prvními dojmy …

Bohužel už měli a mají dost vybráno, ale třeba budete mít štěstí, pošta do ČR je 11,5 Liber, dodání bylo 4 pracovní dny (což je méně jak z některých českých e-shopů!), balík přivezla GLS.

Boty Plae prošli půlsezonní zátěží a u nás vypadají stále jako nové, po impregnaci drží a Jasmína je milovala. Zimní se nám neosvědčily, protože nejdou dobře dotáhnout na nožičku a na úzký kotník a nízký nárt se vůbec nehodily, takže jsme je poslaly dál. (Únor 2017)

Všechny boty měly uvedeno, že jsou vodě rezistentní, dělají se 3 druhy povrchu – jeden takový jakoby síťovaný, neopren a taková jakoby kočárkovina.


Boty rozhodně nejsou na placatou širokou nohu – viz foto tvaru podrážky a stélky – ta oranžová vložka je hodně vykroojená, prostoru v botě je víc, ale i tak… na nohu Jasmíny přesně, co potřebuje, ale bojím se, že Kryštof s normální nohou už možná nepodědí…


Překvapila mě stélka, má hodně vyvýšenou patu, takže je třeba vyndat. Bota uvnitř je ale vyšitá látkou a příjemná, s nošením bez stélky se počítá.


Podrážka asi ještě změkne, uvidíme, ohebná je celkem dost, ale určitě jsou i měkčí boty:)


Rozměry 31: délka vyndané stélky 19,5 cm – 20 cm (měřeno i vyvýšené místo patičky). Šířka stélky 6,7 cm, v botě místa o trochu víc. Na nárt půjde regulovat dobře, jak na vyšší, tak na nižší – suchý zip je po celé délce té “chlopně”, takže dotahnout jde perfektně.

28: 18 cm stélka bez patičky, 18,5 cm cca vč. vyvýšené patičky. Měřena vyndaná stélka. Š. je cca 6,2 cm, v botě to bude více.

Doma mám ještě 33, mohu přeměřit.


Bota 31 na nohu 18,5 má přídavek až až...

Další celoroční boty, co jsem různě nasyslila na zkoušku použité a z 2. ruky… Camper, Little Blue Lamb, Geox Respira, Primigi.

Camper jsou 100% nejlepší a nejměkčí ze všech bot, co zatím máme. Materiál: Kůže.

Šířka vnitřní vložky u 25 je 6,5 cm, u 33 8 cm.

Na druhém místě se umístily Geox Respira, jsou to takové mokasiny, jsou opravdu dost měkké a ohebné i po délce. Materiál: kůže.

Primigi jsou takový únosný kompromis, ale patička je tuhá. Po šířce jsou měkké dobře. Materiál: kůže + GOTE-TEX.

Little Blue Lamb mě osobně docela zklamaly, ale možná se liší model od modelu. Tyto jsou po šířce ohebné dobře, ale po délce skoro vůbec. Materiál: koženka.

Výhoda těchto bot je, že jsou na široké nohy. U vel. č. 6 (což je asi tak vel. 25) je šířka 7 cm. Vhodné na vysoký nárt.