Dnes ráno dorazil:) Po dlouhém vybírání, čtení recenzí a testů, hledání videí atp. jsem vybrala odšťavňovač Kuving🙂 Dneska ráno, když jsem šla nakoupit zeleninu a ovoce na první pokusy, jsem si říkala, že jsem se asi zbláznila, že stejně budou všechny šťávy kyselé a děti to nebudou chtít pít. Nicméně naše první testování mě hodně moc mile překvapilo.

Odšťavňovač jsem kupovala zejména kvůli tomu, že na zahradě máme hrozně moc rybízu, ostružin a malin a jejich zpracování s pecičkama mi děti moc netolerují. Navíc manžel miluje pomerančový džus a z Vitamixu to není ono…

Před pár dny mě nakopla fotka Markéty Pavleje z Kitchenette na Instagramu – zachycený selfie okamžik, kdy si v raní pohodičce dělají s malým freshíky:) A už jsem tu myšlenku nepustila z hlavy…

Dala jsem dohromady příspěvky, co jsem dostala k narozeninám z celé rodiny a peníze za Camper boty, co jsem nakonec vracela, protože byly malé, a bylo na odšťavňovač, tak jsem si udělala dodatečně k narozeninám velkou radost.

Z prvního džusování jsem nadšená a taky přepitá:))) Všechny džusy, co jsme dělaly, byly sladké a výborné, tak intenzivní aroma ovoce jsem opravdu nečekala. Bála jsem se, že džusy budou moc vodové, tzn. úplně bez dužiny, ale jsem nadšená, že džusy jsou takové plnější a sem tam tam je kousek vlákniny, podle mě tak akorát. A také záleží, jak z čeho. Vláknina byla hlavně z jahod, které jsou měkké a vláknina v džusu je vysloveně žádoucí.

Kryštůfkovi chutnaly všechny džusy. Dužina je jak z čeho, z hrušek byla úplně suchá, z pomeranče mokřejší a z jahod docela dost vlhká. Ale tady platí, že čím tvrdší ovoce, tím lepší efektivita odšťavnění. Jahodovou dužinu jsem si dala do mističky a snědla lžičkou, mačkané jahody bez mačkání:) Určitě by šla použít i na zmrzlinu nebo do nějakého dezertu. Určitě bych dužinu z jahod nevyhodila, spíš jsem to chtěla zkusit, a aroma domácího jahodového džusu je naprosto úžasné.

Džus jsem si pak udělala ředěný – jahody + pomeranč + hruška + malina. Mňamka!

Budeme celé léto intenzivně testovat a určitě pak recenzovat:) Maliny i první rybíz v tomto horku dozrávají, tak bude hlavní sezona.

Odšťavňovač ještě obsahuje sadu na smoothie (sítko s většími očky, kde se dostane více dužiny do nápoje) a na zmrzlinu. Tak se těším, až o víkendu vyzkoušíme:)

A skvělá je i kuchařka, co je součástí, budu číst u kávy!