Každé dítě je jiné, každá maminka má jiné požadavky na to, jak má střih sedět na postavě dítěte. Dlouho se o tématu výšky sedu diskutovalo, někomu to vyhovovalo, jinému ne. Na základě zpětné vazby jsem se rozhodla střih upravit. Protože snížit sed zvládne každý i u již ušitých kalhot, ale dodatečně jej zvýšit už je těžší.

A proto vyšla nová verze oblíbeného střihu na kalhoty.

Nová verze má vyšší sed, jinak se na střihu nic nezměnilo. Tato verze prošla pilotním testováním, na někoho byl sed až moc vysoký, někdo byl nadšený. Proto opravdu MĚŘTE!

Nová verze ale nepřináší jen zvýšení sedu, jako bonus v ní najdete též naznačení na ozdobné sedlo zadního dílu, dva typy kapes a krásnou a propracovanou grafiku pro úplné začátečníky. 

Tento střih se tak stává naprostým základem pro střih na kalhoty pro začátečníky, kteří chtějí postupovat od jednoduché verze bez kapes a kolen až po ty složitější. Díly jsou pečlivě popsány a mají písmena verzí – v perokresbách i ve střihových dílech.

Díky tomuto střihu se naučíte pracovat krásně se systémem variantních střihů od Caramilly.

Věřím, že se vám zpracování bude líbit.

Střih si stáhnete ze svých objednávek a nebo z profilu po přihlášení. Je zpracován v dané verzi jen do jednoho PDF (tedy nejsou už odděleně kolena a díl bez kapes). Kdo máte starší odkazy, stahujte pouze první PDF soubor A4, ostatní se vám sice stáhne, ale bude to stará verze!
!!! Verze I. (98-116) je na formátu A0 (verze II. (122-140), III. (146-170) a set 98-170 na A0 + A1) !!! (Názvy souborů neodpovídají z technických důvodů obsahu – jmenují se podle toho, jak byly zpracovány ve starší verzi, která lze přepsat, ale nelze na serveru přejmenovat, protože by si ji ze starších objednávek zákazníci nestáhli.)
Datum nejnovější verze je: 8. 2. 2019 (ke stažení je od 21. 2. 2019:-)

Střih je nově zpracován do vrstev – můžete si vybrat, které velikosti budete tisknout (všechny nebo jen vybrané).

Více o tisku střihu ve vrstvách.

Tisk A4 / A0, barevně, černobíle.

Verze širší

Je vhodná pro děti normální a silnější. U volby verze záleží též na vaší preferenci jak má být oblečení volné, a na materiálu, ze kterého šijete (úplet a teplákovina snesou užší kalhoty než třeba micropeach, hlavně u kluků!).
Verze širší je vhodná pro silnější děti a pro normální děti tam, kde je vyžadována větší volnost pohybu a místo na podvlékání třeba kamaší v zimě. Pro kluky normální lze také kombinovat: na pružnější materiály a třeba kalhoty ne na sport můžete volit verzi užší, pro sportovní kalhoty, kalhoty na podvlékání a nepružné materiály (micropeach) můžete volit verzi širší.
Verze širší má vyšší sed než verze užší. A navíc má též možnost šít s ozdobným přestřižením na sedlo na zadním díle.
Střih je k dispozici ve velkém setu 98 – 170 a pak po oddělených verzích: 98 – 116, 122 – 140 a 146 – 170.
Střih obsahuje verze:
  • Bez kapes
  • S kapsami
  • Se zdvojenými běžnými koleny
  • S tvarovanými / nabíranými koleny
  • S možností ozdobného sedla na zadním díle
Tabulku měr najdete níže (srovnávací tabulka je pro verzi užší a širší).