Některé holčičky jsou kloboučkové (naše Mínka) a některé šátečkové. Tak pro ty šátečkové přináším fotonávod a střih na šáteček s kšiltíkem, který chrání oči před sluníčkem.

Materiál můj oblíbený a nepostradatelný bambusový sportovní úplet. Pevný, takže šáteček se nevykloktá a drží na svém místě!

Obsah návodu:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Střih

Materiál

Fotonávod

Střih používejte, prosím, pouze pro své soukromé účely, podpoříte tak tvoření dalších střihů za dostupné ceny. Pajcování a používání střihů pro komerční účely mě demotivuje. Nepočítám do toho to, když ušijete kamarádce jedny stejné kalhoty jako své holčičce a vezmete si za ně nějaké peníze;-)

Materiál:

  • kousek (cca 35 x 35 cm) bambusového sportovního úpletu
  • kousíček decovilu na kšiltík (lze nahradit silným vlizelinem)
  • kousek lemovací gumičky

Výztuhy a výplně – přehled, využití, kde koupit?

Pruženky – druhy, použití

Aneb šáteček ze zbytků 😀

Fotonávod:

Vytiskneme si střih, slepíme a vystřihneme díly. Střih je včetně přídavků na švy! Šáteček je určen na hlavičku tak cca 47 cm obvod, na menší nebo větší hlavičku musíte střih poměrně přizpůsobit, což by neměl být problém:)
2
Do dílu látky na kšiltík vystřihneme kus decovilu na vyztužení. Nenecháváme přídavek na šev u látky, protože budeme lemovat gumičkou.
3
4
Decovil zažehlíme – dáme “lepivou” stranou směrem k látce, otočíme a zažehlíme ze strany, co máme úplet, na decovil přímo žehličku nedáváme!
5

Olemujeme kšilt lemovací gumičkou.

Sešijeme zadní část k sobě. Nyní můžeme začistit okraje “cípu” podhrnutím a prošitím rovně (tak mám já) a nebo necháme volně, úplet je netřepí! Určitě nelemujte lemovací gumičkou celý šáteček, je moc tuhá a šáteček odstává a dělá divné rohy:)

6
Spodní část šátku začistíme pružným švem (tříkroký cikcak, dvojjehla, coverlock).
7
Našijete dopředu kšiltík a máte hotovo:)