Díky čtenářce Martině přinášíme střih na trenýrky pro hodně hubené chlapečky (vel. cca 2 – 3 roky).
Autorkou střihu je Martina Švehlíková, střih je ke stažení zdarma.
Moc děkujeme!
Text Martiny:
Na začátku toho všeho je otázka: “Proč tento střih vůbec vznikl?”
Můj prvorozený syn byl vždycky příšerně hubený. Opravdu hodně. V pase mu nebylo dobré žádné oblečení, takže kšandy řešily mnohé. Když přestal nosit plíny a přešli jsme na trenýrky (slipy nikdy, nebrat, nechci, nelíbí se mi… ač by to bylo řešení). Babička někde sehnala velikost na našeho drobečka (hubenost cca normálně ročního dítěte), ale když z nich vyrostl, už jsme sehnali jen 3 kusy větší velikosti. Běhala jsem po všech čertech a nic. Velikost 86/92 standartních značek (HM, MS, Lindex…) – v pase velké, přes stehna široké. Tak jsem udělala střih podle těch padnoucích a našila jsem nějakou zásobu – což se ukázalo jako velice prozíravé, protože manžel r&a acute;d ztrácí kusy oblečení našich synů na akcích, ale za zbavení mě jich mu prominu téměř cokoli.
(pozn.: Teď už je pochopitelně díra na trhu nahrazena drobnými výrobci třeba na Fleru nebo jinde, ale v době, kdy jsem je potřebovala, jich nebylo.)
Postup:
Přední díl vystřihnout 2x
zadní díl 1x ALE stříháme přeloženou látku
přední “kapsičku” buď stříháme 1x z lícové a 1x z podšívací látky z přeložené látky (přehyb viz. vyznačení) nebo 2x a šev bude po celé délce (je vidět na obrázku žlutozelených merino trenek).
U všech dílů je potřeba přidat na záševky + v pase přidat víc kvůli gumě.
Kdo má overlock, je dobré ojet všechny kousky, ať je jistota, že se úplet nebude párat. Je skoro jedno, v jaké posloupnosti to k sobě přišijete. Já jsem tuším ušila nejdřív kapsičku (ano, ta musí být vlastně první, musí se odšít ten šev), tu jsem přišila k předním dílům, pak jsem přišila zadní díl a na konec jsem přišila podšití kapsičky z rubu (je to vidět na fotce trenýrek z rubu).
Nohavičky – zahnout a ušít nějakým pružným stehem (já jsem šila 3-krokým cikcakem, nemám coverlock, tím by to bylo hezčí).
Pas – ušít nějakým pružným stehem (viz nohavičky). Nechat drobnou dírku na navlečení gumy!
Ušít trenýrky je docela jednoduché a náš kluk je zaručeně jeden z mála hochů, kteří měli ve třech letech dvoje merino trenýrky. To nemá ani manžel 🙂
1
2