Před pár dny jsme se předzásobili na vánoční svátky dávkou oříšků a sušeného ovoce.

Nejen do cukroví a RAW kuliček, ale hlavně na zobání. No a už jsme sezobaly určitě půlku…

Kdo oříšky pravidelně kupujete, víte, že není oříšek jako oříšek a kdo kupujete sušené ovoce, víte, že ta jsou rozdíly ještě větší. Například datle jsem nikdy na jídlo ráda neměla, protože mě vadil tuhý vnitřek po pecce, který se zasekával mezi zuby a v krku. Přesto jsem jim dala ještě šanci a objednala tyhle datle. Jsou měkké, bez tuhých částí a krásně medové, chodím je velmi často ujídat, do RAW kuliček jich asi moc nezbude. Skvělé jsou také baby fíky – jsou příjemně malinké, měkkounké a tuze dobré.

Všechny oříšky z Via Naturae jsou čerstvé a velmi chutné, ne jako ty z pytlíku z obchodu. Vlašské ořechy jsou sice trochu nevzhledné a hodně polámané, ale chutnají lépe jak z pytlíku z obchodu a nejsou v nich plesnivá jádra jako tomu je v obchodech s váženými oříšky – alespoň u nás v Benešově vždycky půlku oříšků vyházím, protože mají černé tečky.

No a protože jsme naše domácí lískáče už všechny unutellovali a hodláme v tom pokračovat, tak jsem dětem objednala pytel těhle již oloupaných ořechů. Zkusíme opražit a uvidíme jaká bude chuť.

Totální pecka jsou jahody sušené mrazem, to jsem před dětmi musela uklidit, protože by ten pytlíček sežraly na posazení. Když si udělám ke svačine misku s míchanými oříšky a sušeným ovocem, tak než si k tomu udělám čaj, Kryštof mě jahody rychlostí blesku vyžere:) Takže asi budou dobré!:)