Sýr, rajčata, vajíčka… výtečné rychlé zdravé jídlo.

Celkem často mě chodí dotazy, co zdravého vařím a co jíme. Většinou řeším hlavně obědy, o večeře se stará už nějakou dobu můj manžel.

Oblíbené jídlo posledních měsíců je omeleta v páře. Je to velmi, velmi rychlé jídlo, zdravé a chutné. Miluji ho já i děti.

K některých vychytávkám a hitovkám od různých firem, které prodávají zboží do kuchyně, jsem velmi skeptická. Video na vaření v páře se mi líbilo, ale myslela jsem si i tak, že Micro pochoutka od Tupperware zůstane spíš jako mistička na ohřívání zbytků. Koupila jsem výhodně zde od jedné paní v Benešově, na zkoušku. A jsem ráda, že jsem ji pořídila.

Vařit v páře jde určitě i v běžném nádobí, ale nemám to vyzkoušeno.

Omeleta je jednoduchá, děláme různé variace, ale nejoblíbenější je dolů na trochu olivového oleje a koření dát na tenké plátky dobrá kvalitní rajčata, na to mozarellu, sušená rajčata v olivovém oleji a zalít vajíčky a navrch ještě trocha koření. Vajíčka se do této omelety správně mají našlehat, ale nám to více chutná takto:) Výborná obměna je navrch dát nějaký aromatický sýr, dnes jsme dávali třeba hermelín.

Včera jsme u naší babičky ochutnali směs koření italských bylinek a s tím je omeleta opravdu výtečná – odsypali jsme si:)