Původně jsem si myslela, že to na těch tenkých jehlicích do porodu prostě neuštrikuju, ale povedlo se. Jsou na světě, moje první pletené vlňáčky.
Pleteno z vlny od Decida 100% merino bez superwash úpravy – pleteno na ponožkových jehlicích č. 5 (náplety na nožičky na č. 4) podle tohoto úžasného návodu na bezešvé vlňáčky. Návod je hezky zpracovaný, určitě doporučuju, paní jej nabízí pro soukromé účely.
Vlňáčky jsem upletla přesně podle návodu S a počet ok a postup přesně sedí i na 100% merino bez superwasch, které můžete koupit u Decida. Já je udělala nahoře kratší a byla to chyba, novorozenecká kapsovka mi z nich trochu leze, takže ještě musím stihnout do porodu jedny vyšší a nebo jehlice do porodnice:-D
Vlna je krásně jemná, neškrábe, skvěle se s ní pracuje. Spotřeba na tuto kratší verzi byla 45 g. Pokud budete plést přesně podle návodu bude to trochu víc. Prostě jedno přadeno od Decida bude na jedny vlňáky stačit, já se bála, aby to nebylo málo, tak mám na vlňáky troje, ale barvičky jsou tak nádherné, že určitě vlnu spotřebuju, pokud se vlňáčky osvědčí v praxi.
1