Jako matka 4 dětí musím být pragmatik. Jsou drobnosti, které vám zpříjemní a zjednoduší život.

Trojhránek do dekoltu

Kdo mě zná delší dobu, ví, že kromě designu dbám také na funkčnost. Jak věcí, co si pořizuji, tak oblečení a různých “vychytávek”. Vychytávky, to je něco, co vysloveně zbožňuji. Ale musí být fakt vychytané! Proč? Protože “vychytávky” vycházejí z praxe. Jednou takovou opravdu praktickou pomůckou, u které je mi opravdu líto, že jsem ji objevila až nyní u 4. miminka, je tzv. trojhránek od Angel Wings.

Je to naprostá jednoduchost. Kdo nosíte děti, zejména miminka, víte, že problémem bývá přilepení tvářičky na kůži ve výstřihu (nenosím roláky:-), navíc hodně maminek z šátku rovno i kojí…), je to při nošení nepříjemné (pro miminko i maminku) a navíc vznikají potničky. Proto si tam léta cpeme většinou plenu. A opravdu je rozdíl tam mít nahňácanou plenu, která napůl dusí dítě, které si ji furt žmoulá a strká do pusy a tento trojhránek. Zkoušela jsem už od Kryštofa také různé kusy látek, šátečky, ale nikdy mě nenapadla ta vychytávka patentků. Taková jednoduchost! Navíc mě nenapadl tvar trojhránku…

Je šit z velmi příjemné biobavlny (mám obecně biobavlnu ráda, ale tak krásně hebce na těle jsem asi ještě žádnou látku necítila, nechápu, jak to ta biobavlna tohoto šátku dělá!:-) V rozích má dvě šířky na zapnutí na druky, dáte snadno třeba za ramínka podprsenky. Tím krásně drží v dekoltu a neshrnuje se, nehňácá se miminku pod nos, do pusy…

 

 

Po vybalení jsem se trochu lekla cedulky ve výstřihu, byla jsem odhodlaná ji odpárat, nicméně při nošení nás zatím neškrábe, je totiž dost dole na to, aby škrábala miminko a já ji nenosím uvnitř výstřihu, ale přes, tím pádem neškrábe ani mě. Z trojhránku lze udělat i vsadku do kojícího trika s výstřihem rozehrnovacím, tam pak se vsadka zasouvá dovnitř a tam možná někomu může cedulka vadit.

Jakoubek poslední horký letošní den a můj nejoblíbenější šátek Kokadi z iŠátků (má vysoký podíl modalu), který jsem si kupovala na Rozárku a je tak neskutečně příjemný, že jsem vlastně Rozárku skoro v ničem jiném nenosila.

Na sluníčku se takto nádherně leskne, komíhají se barvy a odstíny…

Na Jakoubka nyní šátky zatím střídám, chci si je všechny ještě užít…

I Ester a její maminka jsou spokojené.

Šátek mám zatím na zkoušku jeden, ale určitě pořídím ještě další, protože přeci jen sem tam miminko v šátku ublinkne a je dobré mít vždy záložní. Pro tyto účely lze koupit i výhodný duopack.

Dovolila bych si i trojhránek nazvat “víceúčelový”, protože ve chvíli, kdy již nebudete miminko nosit, tak šátek využijete kolem jeho krčku, aby mu netáhlo na krk. Osobně se mi u malých dětí nejvíce osvědčily právě šátečky na druky, nemusíte nikde nic přetahovat přes hlavu nebo omotávat, moje děti neměly rády kukly, nákrčníky až ty starší, co chápou, že na chvilku bude tma. Trojhránek tedy bude sloužit jak miminku, tak batoleti. Látka není úplně slabá, takže zima nebude.

Další využití může být jako slintáček, když rostou zoubky a dítě hodně slintá. Vypadá krásně, mnohem lépe jak bryndáček.

Víceúčelový šátek

Další drobností, co zpříjemní nošení a kojení, je víceúčelový šátek. Je z polyesteru a hedvábí, na omak je materiál něco jako šifon a spíš na pohmat je cítit polyester, čekala jsem maličko větší hebkost a chladivost, hedvábí má šátek 20%. A to tak tomu omaku odpovídá. Příjemný, ale čisté hedvábí to holt není:) Ale to bychom se nedoplatily:)

Šátek je skvělý jako pomůcka při kojení. O kojení na veřejnosti se vedou někdy velké debaty, názory jsou na to různé, pravda je, že občas se i velmi ostřílená matka jako jsem já octne v situaci, kdy chce volit větší diskrétnost a zakrývat dítě plenou není vždy nejlepší. Osobně to vlastně nedělám, protože pak na dítě nevidím, navíc pod plenou se fakt nedobře dýchá. Toto je ideální volba, šátek je lehce průsvitný a naprosto 100% prodyšný, navíc když svítí sluníčko, slouží i jako clona, nemusíte se tak točit neustále za sluncem, teda vlastně opačně:-) – před sluncem…

V létě můžete šátek nosit též jako lehký top. Na tílko, na plavky, na šaty…

Šátek má i další funkce, slouží při nošení jako fixace hlavičky dítěte, vpředu i vzadu.

Více se dozvíte ve videu s Rehanou z Angel Wings.