Hvězdná bunda pro hvězdářovu vnučku a pravnučku.

Jasmínka miluje astronomii a vše, co se točí kolem vesmíru. Svá první malá písmenka v knížce přečetla z encyklopedie vesmíru.

Není divu, naše rodina je skrz na skrz prolezlá astronomy. Praděda (objevitel příbramského meteoritu) i  děda, a dokonce už i teta Pája (popularizátorka tématu světelného znečištění).

Hvězdičkový softshell s metalickým potiskem z Bubulákova opravdu vrhá odlesky a skoro každý se otočí. Je to pecka!

Na vaše četná přání jsem udělala ke střihu inovaci – kapucu s integrovaným stojáčkem, aby šla zapnout i ke krku. Bude o ni brzy doplněn můj střih na delší bundu do 140. A návod bude ve videonávodu a část i ve fotonávodu (bundu jsem šila týden, takže jsem dneska při poslední části už fotky zapomněla dělat, protože Rozárka se budila co 5 minut a měla jsem na starosti Kryštofa, takže to byla 1 minuta šití, uspat Rozárku, vyčurat Kryštofa, 3 minuty šít, uspat Rozárku, napít Kryštofa… prostě soustředění nula nula nic… párala jsem asi 5x… efektivita práce – 300%).

Střih můžete koupit zde. Jasmínce je její bunda teda dost velká, ale aktuálně bundu má, takže jsem šila aby byla v pořadí a hned z ní nevyrostla. Naopak kapucu jsme hodně ubíraly, protože má maličkou hlavu.

https://www.caramilla.cz/produkt/softshellova-delsi-bunda-kabatek-verze-s-kulatou-kapuci-a-ksiltem-i-se-spicatou-kapuci-86-140/Krytí zipu je na točené, takže až se k tomu dopracuji, bude videonávod:) Jasmí si ho chválí.

Dneska v dešti, když jsme na sobě měli každý bundu z jiného druhu softshellu, jsem si všimla, že ne na každém softshellu drží kapky takto pěkně nahoře, že stačí jen sklepat, když člověk jde fakt kousek k autu a nechce nastupovat mokrý. Na tomto softshellu i po 15ti munutách deště držely kapičky krásně jako korálky a stačilo oklepat a Jasmínka byla skoro suchá. Já mám bundu ze softshellu 15/30 a tam se kapky napůl vpíjí a napůl odskočí, po cestě k autu – asi 5 minut, jsem měla bundu docela mokrou. I když jen zvenku, samozřejmě. Kryštof má na rukávech potištěný softshell a tam se kapičky vpily do látky rovnou, takže byla vlhká, kapičky na látce žádné, samozřejmě taky jen venku, vše má membránu, ale i tak já mám ráda, když se voda nevpíjí. A u obyčejného softshellu, se kterým jsem začínala, mám zkušenost, že i po praní má tkanina úpravu, na které kapičky drží a je to praktické, když je přeprška a člověk jen jde třeba do krámu, že se oklepe a není tak mokrý…

Za mě tedy tento softshell palec nahoru, stejně dobře funguje i úplně obyčejný softshell, který známe z Batani nebo Unuodesign – ostatně, vidíte to na fotkách:)

A takhle se u nás leze po vrbě, co jsem po delší době prostříhala, i já jsem si na ní o víkendu polezla (v crocsech a s velkýma nůžkama v ruce…).

Po této fotce následovala ještě jedna, kdy se Kryštof mírně naklání a pak už jsem běžela, ale nedoběhla, naštěstí má sílu v rukách a držel jako opice na jedné ruce a spadl mi do náručí – jedné ruky, v druhé byl foťák:-D (Full frame a profi objektiv se do mokré trávy nehází!:-D ) Z fotky se to nezdá, ale bylo to docela vysoko… Ale tak dole byl měkký čerstvě udělaný záhonek:-)

Tak a to je poprvé, co ode mě mají obě děti softshellovou bundu, aneb pod svícnem je největší tma…

Ale to focení, furt zdrhal… 🙂

Zato Mína, je jednička…

Na bundu jsem dávala reflexní paspulku, je fakt boží, kapuce s ní krásně drží tvar, protože je taková tužší jak běžné kulaté gumy.

https://www.caramilla.cz/produkt/kulata-guma-pruzenka-sire-3mm-reflexni-1m/