Předevčírem mi spadl obrovský kámen ze srdce, neboť jsem konečně dokončila svou snad už poslední nosící bundu. Hodně dlouho jsem přemýšlela, jak jí pojmout. Už asi půl roku to nosím v hlavě, protože jsem obě své minulé nosící bundy prodala a zůstala mi už jen šusťáková a v té je už zima. Ale nic kloudného mě nenapadlo, až jsem šila Jasmíně její mikinu, která naopak vůbec v plánu nebyla:) A napadl mě šílený dětinský nápad…

S barvou jsem si také lámala hlavu, dlouho jsem nad objednávkou váhala, ale nakonec jsem šla do fialové, která je taková neokoukaná a nekřiklavá. V poslední době u mě vede zelená, ale zelená nosící bunda mě přišla už nějak moc, tyrkysová atp. je taková okoukaná barva a černou a hnědou jsem nechtěla, ostatní barvy mi nesluší.
Bundu jsem ještě osvěžila ručně našitými kvítky – prsty jsem měla rozpíchané, aj aj… byla jsem líná si jít do pracovny pro náprstek:)
Musím říct, že to je moje první nosící bunda, se kterou jsem bez výhrady spokojená a všude sedí skvěle a šila se i dobře, protože jsem si odpustila vychytávky, co jsem vlastně až pak moc v praxi nepoužila (odepínací kapuce, kapuce pro dítě). Vsadku jsem šila z dvojího softshellu, takže se mi celkem dobře šila a vypadá hezky profesionálně. A navíc je teplá pro miminko, když v mrazu hodně fouká, měla jsem potřebu miminku přidat. Uvažovala jsem o wellsoftu, ale jelikož chci bundu nosit i jaro a podzim, tak by to bylo už moc teplé. Leda do toho vpínací vložku;-) Ale myslím, že potřeba nebude.
Bundu jsem šila podle minulého střihu, kdy jsem měla o 12 kg víc, takže je to XL a bunda mi je větší, ještě jsem i přidala na rukávy, aby šla pohodlně nandavat i na dítě v šátku na zádech a je to super! Poprvé s tím nemám problémy, jen není napraná, což podle mě u nosící bundy není dobře.
Všitý náplet z merina superwash je delší a krásně do nej jde schovat ruka dítěte za ruku, když je tepleji, tak je tenký a měkký a v rukávu ho vůbec necítím.
Miminko jde schovat úplně a starší dítě už nosím s jeho kapucou od bundy na hlavě a případně s deštníkem, když nefučí, tak jsem další krytí hlavičky zatím nešila…
Rozinky první navázání na záda:)