Návod a střih na výrobu tvarovaných prsních vložek.

Návod na výrobu tvarovaných kulatých vložek do podprsenky už na blogu najdete, na internetu jsem někde v diskusi našla tento střih na výrobu tvarovaných prsních vložek s cípkem ve tvaru slzy. Vyzkoušela jsem je ušít a padnou opravdu dobře. Díky cípku není vložka v podprsence skoro vidět. Při nandavání mi však přišlo, že je trochu náročnější ji tam urovnat, u kulaté to je “šup – šup” poslepu a s dítětem v ruce, tyto jsem tam dávala docela dlouho. Možná je to o cviku a na vycházky do společnosti si pro příští kojení určitě pár ušiji:)

Střih můžete libovolně používat pro svoje soukromé nekomerční účely, děkuji:)

Materiál:

  • Kousek látky na 2-3 vrstvy (český bambusový flíz, konopný flíz, bambusový aksamit, bambusové froté… a různé kombinace:-)
  • Střih na prsní vložky  (střih ke stažení zdarma)

Fotonávod:

Stáhněte si střih, vystřihněte a naneste na látky. Pro menší prsa doporučuji střih zmenšit. Takto v PDF, jak to mám já, perfektně sedí na moje prsa, což je 75F (myšleno aktivní kojící prsa:). Na menší prsa doporučuji poměrně zmenšit.

Našpendlete tak, aby dobře seděly kusy k sobě. Rubovou stranou dovnitř.

Prošijte overlockem, overlockovým stehem nebo cikcakem.

Z lícové strany doporučuji prošít rovným stehem (prošívala jsem jednu vrstvu směrem k hornímu okraji a jednu vrstvu směrem ke spodnímu okraji – aby švy nebyly ve finále úplně na sobě).

Sešpendlete a obšijte. A máte hotovo:)

Výsledek – Vložka sedí po pečlivém upravení v podprsence skvěle.

A ještě porovnání obou typů vložek:)