Srovnání střihů Caramilla, které lze použít na šití tepláků pro děti. Jaká mají střihy specifika, jak se liší, který zvolit pro jaký typ oblečení. Srovnání na postavě, jak který na dítěti sedí.

Video:

Materiál:

Tepláky, jak už název napovídá, se zpravidla šijí z teplákoviny🙂 Těch je na trhu opravdu velké množství a mohou se mezi sebou hodně lišit co do složení, gramáže, úpravy (počesaná/nepočesaná). Určitě vám doporučujeme shlédnout následující video, ze kterého jsou rozdíly patrné:-)

Ve videu uvidíte také warmkeeper, tedy teplákovinu s vyšším příjemným chloupkem uvnitř, o které se více dočtete v tomto článku:

Warmkeeper a wellsoft

Pokud však chcete naopak tepláčky slabší, na teplejší části roku, do školky, nebo třeba na podvlékání, určitě je můžete uší také z jednolícního či oboulícního úpletu s elastanem nebo bez něj. Tam je pak samozřejmě třeba počítat s menší odolností –  náchylností k vytahávání v kolenou, o dírách nemluvě:-)

Střihy:

Nejen softshellové kalhoty

-33%
74_170_NORMAL

104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152, 158, 164, 170, 98

-35%
SET_uzsi

104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152, 158, 164, 170, 98

Dozajista nejuniverzálnější střih na tepláky nebo kalhoty obecně:-) Nenechte se zmást názvem, tyto kalhoty můžete šít v podstatě z jakéhokoliv materiálu a právě na tepláky je ideální. Pokud chcete tepláky klasického vzezření, toto je ta pravá volba pro vás:-)

Střih je k dispozici ve třech šířkách, užší, širší a normal – střední. Při výběru se rozhodně vždy řiďte tabulkou, ve které najdete míry hotových kalhot (jak už je u Caramilly zvykem) 🙂

Planetové tepláky velikost 98 bez úpravy, Déčkové rovněž 98, ale prodloužené na 110.

Instantní tepláky

Takzvaně instantní tepláky jsou tepláky volného širokého střihu – jsou opravdu hodně široké, volné, prostorné, jakoby harémkový styl (ale nemají spadlý sed, jen jsou volné). “Instantní” jsou proto, že jsou na šití velmi rychlé, ve střihu mají přední a zadní nohavici v jednom kuse, nemají tedy šev na boku. Tento střih je vhodný i pro začátečníky a běžný šicí stroj.

Střih je opravdu hodně velkorysý, pokud chcete tepláčky méně prostorné, volte menší velikost  a tu prodlužte. Střih je záměrně široký, pro komfortní pohyb a volnost, některé děti a rodiče takové střihy mají rádi:-)

Oproti jiným střihům není vhodné šít instantní tepláky ze silnějších materiálů jako jsou warmkeeper nebo nějaká opravdu silná počesaná teplákovina či silný flís. Materiálu na nařasení je v pase opravdu dost a bylo by to velmi “hmotné” 🙂

Baggy

Dalším střihem ze dvou dílů jsou tepláky tzv. baggy, které mají volný sed a pro změnu nemají šev na předním a zadním díle:-)

Tepláky mají užší nohavice a mírně volný sed, jsou “vymyšlené” jako podvlékací tepláky pod softové kalhoty. Kdo má rád ještě nižší sed, může si jej snížit (obrázek, jak na to, najdete ve fotonávodu). Zakončit lze do nápletů, podhrnutím…jak je libo.

Střih je konstruován pro děti bez plenky a hubenější až normální postavy.

Skvěle tyto kalhoty vypadají ušité z denim teplákoviny a ozvláštněné falešným poklopcem s knoflíky, cvoky…můžete se vyřádit!

Tepláky s kulatým sedem

Střih na tepláky s volnějším kulatým sedem. je naopak vhodný hlavně pro děti s plenkou (a to i látkovou!), proto ho na eshopu nenajdete ve větších velikostech. Pokud s šitím začínáte a hledáte nějaký opravdu jednoduchý střih, toto je ta správná volba:-)

Vybrat si můžete ze dvou střihů – verzi do nápletu nebo do pasu s gumou v tunýlku. K dispozici je i set obou verzí. Obě verze se mezi sebou liší výškou sedu.

Turkáče

Turkáče 50-164

99.00 

Střih na volné kalhoty s klínem. Vhodný pro miminka s běžnou i látkovou plenkou. Ve větších velikostech jsou široké, aby dělaly efekt “aladinek”.

Největší velikost 164 je vhodná též pro dámy. Střih je velmi prostorný a určitě se do něj vejde postava XS – XL velikosti do 170 cm, na větší postavu při zachování balonu je třeba střih prodloužit. Měřte a koukněte na tabulku.

Tento střih je kvůli všívání klínku vhodný spíše už pro mírně pokročilé. Pokud jde o materiál, šít můžete od jemného úpletu s elastanem, přes wendy nebo jakýkoli oboulícní úplet bez elastanu, tenkou teplákovinu, tenčí flíz,…střih lze na rozdíl od jiných využít i pro nepružné materiály: plátno, prací kord, jemnou riflovinu, micropeach, tenký softshell… ale je potřeba jej mírně střih upravit (viz návod). Stejně jako střih na instantní tepláky se však příliš nehodí pro silnější, objemnější materiály, balonový efekt by byl příliš mohutný.

Street (parkour) tepláky

Střih na populární pohodlné tepláky vhodné na všechny akční sporty nebo jen tak. Testované jsou tak, aby vyhověly i nejnáročnějším sportovním aktivitám pružných dětí s vysokým pohybovým rozsahem. Vhodné na parkour.

Tepláky mají velmi volný a prostorný sed, který dovolí jakoukoliv pohybovou aktivitu. Mají užší nohavice.

Užitečné návody a odkazy:

U každého ze střihů najdete přímo v eshopu odkaz na jeho infostránku, která je nabitá informacemi, proto zde uvádíme jen několik obecných článků, které se vám při šití tepláků mohou hodit.

Využít můžete určitě také náš rozcestník návodů, který najdete zde:-)

Návody k dětským střihům – Kalhoty, tepláky, legíny, kraťasy

Jak vybrat vhodnou velikost?

Jak šít úplety na klasickém šicím stroji

Náplet v pase