Otestovali jsme dva materiály, které jistě rádi využijete a využíváte na zimní šití. Zahřejí i v největších mrazech. První z nich je už dlouho známý Wellsoft – dělá se ve více verzích a pod více názvy, mě nejlepší zatím přišel ten jemnější, oboulícní. – kupuji u Batani nebo Tkadexy (pod názvem Coral Fleece soft), ale má mnoho a mnoho e-shopů:)
Druhým, pro mne novějším, materiálem, je Warmkeeper. Je to obdobný materiál, jen jsou chupy zatkávané do bavlněného úpletu. Z jedné strany vypadá jako obyčejná teplákovina, z druhé jako wellsoft/coral.
Také se celkem rozmohl a seženete na více e-shopech.
Warmkeeper má tu výhodu, že v mikině z něj člověk nevypadá jak medvěd, nepřidává na kilech, ale přesto hřeje. Nicméně zase vypadá materiál trochu obyčejně, jako “teplákovka”. Ale já jsem to i tak obyčejně, jednoduše ušila, měla jsem jen metr a chtěla jsem jen rychlovku na testování pro sebe. Nicméně mikinu tahám furt, pokud není v pračce, tak je na mně:)
1
2
3
4
5
6
Toto jsou fotky mikiny po intenzivním nošení a praní asi za 3 měsíce. Materiál ze strany teplákové lehce žmolíčkuje, strana chlupatá je jako nová.
7
Wellsoft je i po mnoha praních krásný, praní je znát, ale nijak dramaticky. Tuto svou smaragovou mikinu mám už asi 3 roky a nosím intenzivně každou zimu, taky neustále:)
Dalším hitem letošní sezony je svetrovina. Zatím na ni mám rozporuplné recenze, jak, že strašně žmolí (např. mojí švagrové na nosící mikině – celké cucky), tak že drží skvěle. Možná to bude od barvy, šarže, … zatím já osobně otestováno nemám, snad brzy budu mít:)
Aktualizace 2019:

Recenze: Svetrovina