Caramilla na střizích na základě vaší zpětné vazby průběžně pracuje a upravuje je, aby vyhovovaly většině (nikdy nebudou sedět všem dokonale). Zároveň se neustále zlepšuje grafické zpracování, proto softshellové kalhoty vychází v nových verzích. Zde je přehled změn pro ty, kterých se to týká, a které to zajímá.

Vždy a za každých okolností platí pravidlo: MĚŘTE PŘED ŠITÍM!

Nová verze střihu na (nejen) softshellové kalhoty ŠIRŠÍ

21. 2. 2019 Byl nahrazen střih na kalhoty širší novou verzí, která je zpracována do vrstev a má vyšší sed oproti starší verzi a oproti užší verzi kalhot o 5 cm na zadním díle, na předním o 4 cm. Střih je možné si stáhnout ze souborů v mailu nebo z uživatelského účtu. Střih je nově zpracován v jedné příloze (u všech variant velikostí ve verzi s kapsami, bez kapes a v jednom souboru i s koleny nabíranými – nemusíte je tisknout). Verze širší má zároveň naznačení na ozdobné sedlo. Změny byly zapracována na základně podnětů zákaznic, starší střih byl ale úplně v pořádku a polovině uživatelek vyhovoval, někdo radši vyšší sed. Proto kdo radši nižší, tak si sed zkrátí, zvyšovat jde hůře, proto jsem se takto rozhodla:-)

Od 6. 4. je ke stažení nová aktualizovaná verze i pro užší verzi kalhot! Střih je nově zpracován ve vrstvách v jedné příloze (u všech variant velikostí ve verzi s kapsami, bez kapes a v jednom souboru i s koleny nabíranými – nemusíte je tisknout). Má zároveň naznačení na ozdobné sedlo. Od původního se téměř neliší, má jen o 1,5 cm vyšší zadní sed.

Střih si stáhnete ze svých objednávek a nebo z profilu po přihlášení. Je zpracován v dané verzi jen do jednoho PDF (tedy nejsou už odděleně kolena a díl bez kapes). Kdo máte starší odkazy, stahujte pouze první PDF soubor A4, ostatní se vám sice stáhne, ale bude to stará verze!
!!! Verze I. (98-116) je na formátu A0 (verze II. (122-140), III. (146-170) a set 98-170 na A0 + A1) !!! (Názvy souborů neodpovídají z technických důvodů obsahu – jmenují se podle toho, jak byly zpracovány ve starší verzi, která lze přepsat, ale nelze na serveru přejmenovat, protože by si ji ze starších objednávek zákazníci nestáhly).
Datum nejnovější verze kalhot širších je: 8. 2. 2019
Datum nejnovější verze kalhot užších je: 26. 3. 2019

Věřím, že se vám zpracování bude líbit.

Jak se liší staré verze střihů kreslených ještě v ruce od nových? Musím kupovat nové střihy?

Verze na pleny NORMAL nahrazuje původní verzi “Užší”, oproti původní verzi se liší zejména graficky a přidáním vel. č. 68. Je ale upravená na délku asi o 3 cm, protože zpětná vazba byla, že jsou střihy moc dlouhé. Mírně se liší šířka, ale opravdu zanedbatelně, o pár mm je nový střih širší.

Verze na látkové pleny nahrazuje původní verzi na látkové pleny (snad nejstarší Caramilla střih vůbec:-) – byl ke koupi nejdřív samostatně a pak v setu s užšími.) Má o 5 cm vyšší sed než měla původní verze – na vaši žádost, aby kalhoty byly až do pasu. Má trochu užší nohavice a verzi “nabíraná kolena”, která v původní širší verzi chyběla. Lze kombinovat kolena z verze “NORMAL” a verze “LÁTKOVKY”.

Verze ŠIRŠÍ nahrazuje původní starý střih na nejen softshellové kalhoty (bez dalšího označení – 98-116 a 116-140). Kalhoty v nové ekvivalentní verzi “širší” jsou v některých velikostech maličko užší jak původní verze širší, na základě vaší zpětné vazby. A na délku trochu kratší, také podle vaši odezvy:-)

Verze užší je úplně nový střih, nenahrazuje žádnou verzi.

Zde je diagram ke starému setu tří střihů 74-140:

Jak se dostanu zadarmo k nové verzi střihu?

Střihy nemusíte kupovat znovu, ve verzi A4 k nim máte přístup zdarma. Jak se k nim dostat?

Registrovaní: za celou historii nakupování na e-shopu ze svého profilu z příslušné objednávky si kdykoliv střih stáhnete v nové verzi (A4).

Neregistrovaní: Objednávky od 1. 1. 2018 – z odkazů z e-shopu, které přišly 6. a 7. srpna po přechodu na nový web. Ze starých odkazů nejde stáhnout žádné přílohy. Více zde.

Objednávky do 31. 12. 2017 vám musím ručně zaslat znovu z e-shopu, je to možné, jen prosím piště v průběhu srpna, září a začátku října jen v naléhavých případech (důvod je můj 4. porod a 6 nedělí, v kombinaci s náročným začátkem školního roku, děkuji moc za pochopení).

Střihy na velké formáty bych musela zasílat ručně mailem jako přílohu, bohužel na to má kapacita nyní nestačí, je to ale jen pár stránek k lepení, věřím, že si s A4 poradíte, nebo za 59 Kč koupíte novou verzi, kde na vás čeká A0 barevně i černobíle.

Nové verze střihů zpracovaných v PC jsou k dispozici od 6. 7. 2018 (verze širší – nahrazuje původní verzi bez označení, protože ta byla širší) a od 20. 8. 2018 (verze na plenky – původní 74-92) a stáhnout si ji můžete např. po přihlášení do vašeho účtu (ve verzi A4). Kombinovatelné jsou staré střihy a upgrade a nové střihy a upgrade. Nelze kombinovat starou verzi střihu a nový upgrade. Ve střizích nastaly drobné změny podle vašich ohlasů, které jsem poctivě sbírala. Kalhoty jsou oproti původní verzi maličko užší a kratší. 

Verze užší je úplně nový střih, který nenahrazuje nic.

Nevíte si rady kde aktualizovaný střih najít?

Aktualizace střihu souboru Caramilla – kde ji najdu?