Praktická verze ručníku kombinovaného se županem pro všechny malé zdrhající neposedy – k vodě i bazénu. Super jak na plavání, tak v létě k rybníku;-)

Zdrhající dítě jen doběhnete (chápu, někdy problém) a přetáhnete přes hlavu a je to. Samo se při běhu “doutře” a hlavně je v teple. Vřele doporučuji!

9

Obsah návodu:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Střih

Materiál

Fotonávod

 

Střih používejte, prosím, pouze pro své soukromé účely, podpoříte tak tvoření dalších střihů za dostupné ceny. Pajcování a používání střihů pro komerční účely mě demotivuje 😀 Nepočítám do toho to, když ušijete kamarádce jedny stejné kalhoty jako své holčičce a vezmete si za ně nějaké peníze;-)

Materiál:

  • cca 70 cm vhodné látky šíře 150 cm (to je minimum!) – ideální je froté jednolícní nebo oboulícní, doporučuji určitě bambusové ze šijemdětem, ale postačí i třeba starý obyčejný ručník! Určitě by mělo být spíš tenčí.
  • cca 5m lemovací gumičky (nemusí být)

Fotonávod:

2

Střih si vytiskněte, stačí jednou. Tentokrát je to vlastně trochu střih naruby:) Kapucku střihneme podle střihu, pokud nám vyjde látka, tak bez prostřihu uprostřed. Otvor na krk je vlastně inverzní, tzn. namalujeme jen doprostřed pruhu látky 35 x 110 cm (cca), vystřihneme.

3

Naznačíme si na kapuce záševky a prošijeme.

4

Obšijeme rantl kapuce a celé peleríny buď na coverlocku nebo začistíme + dvojjehla nebo obšijeme lemovací gumičkou (v tom případě odstřihneme rohy tak, aby byly kulaté a lépe se to obšívalo).

5

Sešijeme kapuci k sobě – zadní šev.

6

Našpendlíme kapuci do otvoru na krk a prošijeme.

7

Pokud vám kapuce nevyjde (tak jako mně – tunila jsem stále ještě pro vás střih:) tak stačí “díru” u krku sešít do záševky;-)

Obvod otvoru by měl být podle střihu cca 50 – 52 cm, pokud je to pro vaše dítě hodně (je třeba si první vyzkoušet ušitou pelerínu přetáhnout přes hlavu, Jasmínce je přes hlavu akorát při obvodu 47 cm), tak na ramenou uděláme záševky od kapuce přes šev otvoru po rameno, tak jak potřebujeme, tím obvod přizpůsobíme.

Druhá možnost je obšít rantl lemovací gumičkou, tak jsem to řešila u pelerínky pro Jasmínku já – drží pak hezky kolem krčku a nesklouzává na ramena, ale zase se trochu hůře obléká.