Softshellová bunda byla rozpracována na vaše přání do dvou verzí, užší a širší verze těla a do tří velikostí kapucí. V tomto článku se vám pokusím vysvětlit jednotlivé verze bundy a také to, co a jak si stáhnete ze svých starých objednávek učiněných do 7. 11. 2018. Snažila jsem se to vymyslet, co nejlépe, ale nakonec můj záměr tak úplně dobře nevyšel. Takže jsem vymyslela takový kompromis…

Čtěte až do konce, tam najdete celkem přehledné tabulky!

Nekamenujte mě! Berte to jako tréning našeho IQ (mého a grafičky teda 100%, zlatá komplexní čísla, derivace a integrály:-) Dokonce i ta hebrejština mi přišla lehčí!:-)

Střih na bundu zpracovaný jen v ruce a na A4:

Jak se liší střih nový střih na bundu od původního střihu na bundu s raglánovým rukávem?

Do srpna 2018 byl k prodeji starý střih na bundu s raglánovým rukávem, který patřil k velmi oblíbeným a vychytaným střihům, kdo jej máte, není třeba panikařit, sedí skvěle a můžete podle něj směle do 116 šít. Odpovídá víceméně střihu na bundu ve verzi užší s menší kapucí. Nový střih na bundu má drobnou změnu v průkrčníku, aby byl vhodný i pro zimní nošení a šálu / nákrčník. To byla vaše výtka ke střihu původnímu. Ten byl konstruován na hubené dítě ke krku a na letní nošení. Nový střih je tedy v průkrčníku širší. Upgrade ze starého na nový bohužel nejde, právě z důvodu změny průkrčníku. Bylo třeba předělat střih i kapuce kompletně. Protože není kapacita dělat dvě verze (do 116 a nad 116), rozhodla jsem se dát celý set všech velikostí za velmi výhodnou cenu, aby si jej mohli dovolit i ti, co třeba chtějí i jiné kapuce a větší kapuce a šijí menší velikosti.

Proč není v prodeji verze do 116 a nad 116? 

Protože zpracovat střih ve dvou verzích stojí bohužel mě i grafičku úplně stejně práce jako zpracovat celou bundu ve všech velikostech, tím pádem by se cena verze do 116 a nad 116 lišila jen drobně a přijde mi nesmysl tedy kvůli pár korunám zpracovávat bundu na 6x.

K prodeji byl též nějakou dobu střih na mikinu, podle které se dala šít jednoduchá bunda. Tento střih se však na bundu bez úprav neosvědčil a úpravy pro vás byly složité. Střih nahradila nová mikina, podle které ale bundu doporučuji šít jen těm, co si střih opravdu dobře zvládnou upravit. Koupit můžete též v setu 74-116 a 122-164. 

Střih na bundu zpracovaný v PC a koupený v létě a na začátku podzima 2018

Bunda, která byla k prodeji do 7. 11. zůstala v nové verzi téměř stejná (čtěte níže) a nyní dostala název “užší” a tuto novou užší verzi (se změnami popsanými níže) si stáhnou všichni, kteří si střih koupili od začátku, co byl v prodeji.

Těm, kterým je bunda úzká na břicha a nebo tlusté podvlékání na zimu, doporučuji buď střih rozšířit podle návodu na začátku videa k tomu, jak ušít bundu a nebo koupit upgrade na bundu – tělo širší (informace o možnosti slevového kódu najdete níže).

Štíhlým dětem s bříškem bude stačit zarovnat bundu přes pas – ve střihu je mírně projmutá – podívejte se do tabulky, o kolik. Úprava je jednoduchá – stačí spojit průramky s koncem bundy a posunout kapsy.

Nově přibyla verze těla širší.

Rozměry bundy a kapucí

Začněme rozměry. Co se změnilo? U bundy užší je nejmenší velikost 74/80 o maličko širší než byla. Verze širší je nový střih.

Navíc se změnily délky rukávů (podněty od maminek, co si 164 šily na sebe a byly krátké rukávy, některým dětem taky byly kratší rukávy). Délky rukávů jsou víceméně delší u všech bund a u 74 jsou zase maličko kratší). Takto by to snad mělo odpovídat a sedět naprosté většině.

Dále se změnily kapuce. Největší původní kapuce (zimní, na větší hlavu, na bambuli) byla vyřazena jen mezi upgrady a do setu všech velikostí a verzí bund. O číslo menší kapuce (původní název “menší”) byla přejmenována na “střední” a byla vyrobena ještě nová nejmenší kapuce. Takto by měly být zhruba pokryty všechny velikosti hlaviček a čepicí. Nicméně u kapuce jsou proměnné výška a hloubka a každé hlavě vyhovuje trochu jiná hloubka (záleží třeba i od culíku) a výška. Proto si ještě případně na ideální posazení kapuci mírně upravte.

Nejčastější chyby: Kapuce nesedí / jak upravit kapuci

Nová pojmenování verzí střihů

V prodeji jsou dvě šířky těla bundy a tři velikosti kapuce (všechny rozpracovány do tří variant – tedy se zvýšením na krk, s kšiltem, bez…).

Jestli mě někdo v této strategické hře podržel, byla to má posila na grafiku. DÍKY!!!

Nicméně mám pocit, že zpracování PDF je opravdu přehledné. Každý díl je popsán svou verzí. Stránky jsou odděleně číslovány, kapuce jsou nově každý díl označeny písmeny podle své verze (A, B, C), aby se vám nemíchaly díly, občas se to stávalo. Ve střihové příloze máte i perokresbu kapucí, abyste věděly, jak kapuce vypadá a podle toho vybraly ze střihu například všechna A.

Tělo bundy užší

Tak se jmenuje nyní původní střih, který byl v prodeji do 7. 11. 2018.

Tuto verzi si stáhnou úplně všichni, protože koresponduje s tím, co bylo v e-shopu k prodeji.

Tělo bundy užší je vhodné na letní nošení, menší podvlékání a pro štíhlé děti i na tlustý svetr (náš případ). 

Verze bundy užší obsahuje menší kapuci (je menší než bylo původně v prodeji, zákaznice, které si bundu zakoupili, tak zdarma získají po novém stažení verzi bundy s nejmenší možnou kapucí).

Tělo bundy širší

Úplně nový střih, respektive rozšířený střih z verze užší. Liší se šířka v průramcích, v pase a šířka rukávů.

Tuto verzi si lze dokoupit formou upgrade. 

Zákaznice, které si u mě koupily jakoukoliv bundu do 7. 11. (bez přívlastku užší/širší) najdou SLEVOVÝ KÓD po aktuálním stažení přílohy “Rozměry a polohování” k bundě. Kód je určen pouze stávajícím zákaznicím, které již bundu koupily.

Tělo bundy širší je vhodné na letní i zimní nošení pro silnější děti a děti s bříškem, podvlékání na zimu. 

Verze bundy širší obsahuje střední kapuci (tato kapuce je shodná s upgradem “menší”, protože jsem ještě vypracovala úplně maličkou, takže jsou nyní tři velikosti kapuce – čtěte níže).

Upgrade: Širší tělo k bundě s raglánovým rukávem

Při koupi upgrade uplatněte slevový kód, který najdete ve své starší objednávce po stažení přílohy “Rozměry a polohování” (pod rozměrovou tabulkou kapuce na první stránce:-).

Kapuce malá

Nově zpracovaná kapuce, která je ke stažení až po 8. 11.

Tuto verzi kapuce si stáhnou úplně všichni, kdo u mě zakoupili bundu do 7. 11. (bez označení).

Pozor, je menší než bývalý upgrade “menší”, protože upgrade menší vám stále byl některým velký. Takže tato verze kapuce je nově ke stažení pro ty, kteří koupili upgrade “menší kapuce” – ti mají nyní ke stažení úplně nejmenší verzi kapuce. (Nově stažená kapuce je tedy ještě o trochu menší než původní malá kapuce. Původní malá kapuce nese nyní název “střední kapuce”). Příklad: Kdo si koupil upgrade na malá kapuce a stahnul a uložil ihned a nyní si stahne znovu, bude mít doma vlastně střední a malou kapuci v novém označení.

Kapuce je vhodná pro menší hlavičky, zde možno nosit i s čepicí (ale ne s bambulí) a pro normální hlavy bez čepice nebo tenkou čepičkou na podzim a na jaře. Míry jsou v tabulce.

Kapuce střední

Tuto kapuci si stáhnou úplně všichni, kteří si do 7. 11. u mě koupili střih na bundu.

Je součástí bundy ve verzi širší a je to ta samá kapuce jako byla ke stažení jako “menší” (upgrade menší a v setu jako menší. Ti, kdo si koupili set po 8. 10. si stáhnou jako menší ještě o číslo menší kapuci:-))))) Máte mě rádi? Já vás taky! Nekamenujte mě!

Kapuce je vhodná pro menší hlavičky se zimní čepicí, pro větší hlavičky s tenčí čepicí.  Míry jsou v tabulce.

Kapuce velká

Kapuce úplně původní, která byla součástí střihu v létě do 8.10. pak byla nahrazena střední kapucí. Je to kapuce vámi chválená u bundy s běžným rukávem, nicméně nyní byla vyhodnocena jako moc velká. Je nyní součástí setu všech verzí (šířek bund a velikostí kapucí) jako samostatná příloha. A je k dokoupení jako upgrade.

Ze stávajících odkazů si ji stáhnou všichni zákazníci, kteří si bundu koupili do 7. 11. 2018 v setu všech velikostí kapucí (menší, střední, velká).

Kapuce je zimní a vhodná pro děti s velkou hlavou a velkou čepicí. Super též na culíky, helmu… 

Co si kdo stáhne ze své stávající objednávky (do 7. 11. 2018)?

Nejjednodušší mi přišlo vytvořit tabulku.

Bunda, která byla koupena do 8. 10. 2018:

Softshellová jednoduchá bunda s raglánovým rukávem a třemi druhy kapuc 74 -164

Zákaznice získají užší verzi těla bundy v novém zpracování (drobné změny viz výše) a 3 velikosti kapuce ve 3 variantách.

Bunda, která byla koupena od 8. 10. do 7. 11. 2018: 

Softshellová jednoduchá bunda s raglánovým rukávem 74 -164 (SET: 2 velikosti * 3 druhy kapuc)

Zákaznice získají užší verzi těla bundy v novém zpracování (drobné změny viz výše) a 3 velikosti kapuce ve 3 variantách.

Nápověda ke stahování

Stahování z profilu po přihlášení

(nápověda zde)

Ti, kdo mají účet na webu Caramilla. cz si jednoduše vyhledají střih na  koupenou bundu a vidí, co vše si mohou stáhnout. Zde jsou názvy toho, co stahujete přejmenovány na aktuální obsah. Je to pro vás tedy jednoduché. Něco je tam dvakrát, tak to ignorujte, muselo to tak být kvůli odkazům v mejlech, je to provázané.

Pozor, nesouhlasí názvy souborů s obsahem /nahrazování na webu/, ale jen ten popisek. U sebe na PC si to tedy přejmenujte!

 

Stahování ze starých odkazů v e-mailu

Kdo máte účet, stahujte po přihlášení ke svému účtu, je to tak pro vás přehlednější.

Důležitá informace k odkazům v e-mailu:

!!! Nesouhlasí názvy odkazů v e-mailu a názvy souborů s obsahem !!!

Nejlepší postup je nastahovat soubory, otevřít a podle popisů v souborech si přejmenovat jejich názvy a vytisknout. Netiskněte naslepo, protože ve většině odkazů jsou dvě bývalé přílohy nahrazeny jednou jedinou, takže si stáhnete 2x to samé!

V nové verzi zpracování střihů jsou totiž odděleně těla a odděleně kapuce (ty jsou jen na jedné příloze, ne na dvou, jak to bylo u A4 a ne u těla bundy, jak to bylo na A0).

Pro přehlednost, co si pod jakým označením v e-mailu stáhnete dávám tabulku.