Velmi častý problém, se kterým se setkáváme zejména u bundy je, že kapuce dítěti nesedí. Často to přejdete s humorem, někdo se rozčiluje, že střih není dobrý.

Další časté téma a povzdechy z vašich řad jsou, že mám velmi mnoho verzí kapucí k bundě a že není možné se v tom vyznat. Naprosto tomu rozumím. A ráda bych vám ukázala důvod, proč to tak je!

Opravdu to není blbý střih nebo špatné dítě. A opravdu nejde udělat nějakou tabulku, jak máte vybrat typ kapuce, protože obvod hlavy není vypovídající. Podívejte se na fotky. Mám dvě nejstarší děti s prakticky úplně stejnou hlavou na obvod, ale přesto jednomu kapuce sedí jak ulitá, ač je o 2 velikosti menší než nosí, a druhému by pršelo na hlavu, a to celkem dost!

Další důvod, proč ne vždy po sobě mohou děti dědit! A to nejen kvůli barvě…

Na srovnávacích fotografiích je Kryštof (5 let přesně) 110 cm výšky, 53 obvod hlavy. Jasmína přes 8,5 roku, přes 134 cm, obvod hlavy 52,5 cm. Bunda je podle střihu 110/116 užší střih (ale starší verze – zpracovaná kdysi dávno do střihu jen v ruce:-), verze v PC měla vždy širší průkrčník, která byla více ke krku, ano to Kryštofovi nesedí), a malá kapuce. Byl to střih, co Jasmíně seděl ve vel. 110/116 dokonale.

Zde je nádherná ilustrace, jak nemůže nikdy sedět jeden tvar kapuce všem. Protože obvod hlavy je naprosto nevypovídající údaj. Kryštof má hlavu kulatou, Jasmína oválnou.

Jasmínka ve velikosti na výšku stejné jako Kryštof. Tedy 110 (cca 5 let)

Proto neustále a dokola budeme opakovat: MĚŘTE PŘED ŠITÍM!

Lze u mě dokoupit vždy další upgrade kapuce k bundě, pokud kapuce zrovna nesedí tomu vašemu dítěti. Protože i hubenější děti mohou mít drobnější tělíčko na verzi užší bundy, ale větší hlavu a potřebují větší kapuci. A nebo naopak. Nebo si můžete střih upravit.

 

Jak upravit kapuci