Máme tu čtvrtý díl našeho kurzu a tím se dostáváme do jeho poloviny! Díky za všechny prototypy zipů, které jste ušili. Víme, že to byl nelehký úkol:-)

Dnes budeme vše, co jsme natrénovali, převádět do praxe!:-)

Obsah stránky:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Výběr velikosti

Originalita a licenční látky

Vlastní práce

Příprava na příště

Výběr velikosti:

Výběr vhodné velikosti střihu pro šití je naprostý základ. Doporučíme vám pár rad, tipů a triků, jak se doberete správné velikosti střihu. Nezáleží totiž jen na tom, jakou má postava “konfekční velikost”, ale na mnoha dalších proměnných. Probereme spolu to, že záleží na tom, jak má člověk rád oblečení na tělo (volné, upnuté, do pasu, na boky…), z jakého materiálu se šije a další. Ukážeme vám, jak měřit postavu, oblečení nebo střih.

Jak vybrat vhodnou velikost?

Originalita a licenční látky:

Dalším tématem, které jsme se rozhodly k tomuto dílu přiřadit, je téma týkající se autorských práv a rozsahu licencí v oblasti šití. V článku se věnujeme jak tolik oblíbeným postavičkám na látkách, tak autorskému právu vztahujícímu se k samotným střihům.

Originalita a licenční látky

Vlastní práce:

Jak už jistě tušíte, dnešním úkolem bude vybrat si nějaký střih obsahující zip, a protože už máte nacvičeno, nebudete se už zipu bát 🙂 Vybírat můžete kalhoty, sukně, mikiny, bundy… Odkazy na všechny střihy dávat nebudeme, je toho hodně, vše najdete na e-shopu.

Výzvou může být poklopec, ať už na riflích nebo kalhotách jiného typu 😉

Jak šít poklopec

Jak ušít rifle (návod krok za krokem)

A rozhodně za zmínku stojí také střihy na bundy, kde si můžete vyzkoušet různé způsoby všití zipu:-)

Pánská bunda s běžným rukávem XS-XXXL

Dětská softshellová bunda s běžným rukávem NORMAL 74 – 164 (střih a fotonávod)

Další návody na dětské bundy najdete tady:

Návody k dětským střihům – bundy, vesty, kombinézy

Hotové úkoly můžete jako vždy vložit buď do příslušného vlákna v naší facebookové skupině, nebo nám je zaslat na mail skolasiti@caramilla.cz, budeme se těšit!:-)

Příprava na příště:

Máme za sebou kapsy a zipy, dalším tématem, které nás čeká, budou podsádky! Začneme jako vždy nanečisto, potřebovat tedy budete zase nějaké zbytky a k nim se vám jistě bude hodit kousek nějaké zažehlovací výztuhy (vliselinu).