Tenoučké, lehoučké, pružné, jako druhá kůže. Rychle schne, netrpí mačkavostí, třepí se jen maličko. Skvěle sedí na postavě, příjemně se nosí, je skladné. Co víc si od sportovního plátna přát?
Mezi dovolenými rychle ke stroji ušít pohodlné letní kraťasy, protože v pondělí dorazil silver…

Silver koupíte na Batani. Nyní v pár barvách, ale již se pro nás barví další barvy. Já osobně jsem rozhodně u jedněch neskončila!
Materiál mne nadchl, je jako druhá kůže. Pro ty, které neznají, jsem natočila krátkou recenzi:

 

 

Střih:

Tipy a triky na šití:

  • Materiál není nutné před šitím srážet
  • Při volbě střihu kalhot stačí přidat na komfort nošení malý přídavek, asi 1 – 3 cm. Můžete šít i více na tělo.
  • Silver se třepí minimálně, ale je třeba jej začistit (overlock, overlockový steh, cikcak)
  • Šít můžeme běžnou polyesterovou nití (tenčí, 120 ideál), tenkou jehlou (75 strech) a volíme stehy podle volby střihu, pokud bude volnější, lze použít běžný rovný steh, pokud budeme mít na tělo a bude oděv při nošení pružit, musíme volit pružné stehy. Já šila z rubu overlockem a z lícu obyčejným stehem, volila jsem silnější nit žíhanou z Batani. Kalhoty jsou maličko volnější jak postava, sedí “akorát”.
  • Silver je oboustranný, nemá rub a líc. To je velký problém u šití. Doporučuji si při stříhání vždy díly označit na rubu značkou, abyste díly správně zrcadlově sešily. (Rada z praxe, párala jsem zadní díl 3x!!! A to jsem věděla, že si na to musím dát pozor 🙂

Foto:

(Fotila Jasmínka, do rodiny nám přibyl můj vysněný Sony, který je jako pírko, objektivy jako pírko, a tak mám novou fotografku, protože konečně ten foťák nemá 3 kg a unese ho:)