Metalické potisky na různých typech látek zlákaly mnoho z nás. Jsou opravdu krásné a budí pozornost. Navíc děti je milují. Ale jak obstojí tyto látky při praní a nošení?

Potisk, který se třpytí a leskne, je na látce nanesen jako vrstva, na první pohled to vypadá vlastně jako nažehlovačka. Bohužel výdrž této metalické barvy je naprosto minimální. Opírá se, odírá se, bledne!

A to jak na teplákovině, tak na softshellu, a z vašich referencí jsem pochytila, že i na úpletu a zlatotisk na plátně. Z toho plyne jediné. Metalické potisky jedině na to, co nebudeme prát a nosit.

Abych ušetřila vaše nervy, peníze a zklamání (když člověk šije bundu dítěti měsíc, v pauzách, kdy děti spí a pak za měsíc bunda vybledne, tak to opravdu hodně mrzí, člověk si připlatí za krásnější látku a výsledek je na prázdno…), tak jsem se rozhodla vám ukázat fotky našeho oblečení před a po. Posuďte sami.

Nově ušité kalhoty a bunda ze softshellu:

Bunda po roce sezonního nošení. Hvězdičky se odírají na místech, která jsou k oděru náchylná (rukávy, u kalhot to budou kolena, zadek, spodek nohavic), každým praním se metalická vrstva zmenší a ubývá, ale co je nejsmutnější, tak bunda bledne. A to slunci opravdu vystavená není, nosíme ji do zatažena, deště a jinak je na chodbě ve tmě. Hvězdičky se už ani nelesknou.

Teplákovina

Toto jsou tepláčky Rozárky po mnoha praních (ale bez barvy byly po pár praních) … i tak jsou ta srdíčka hezká, ale… srovnejte první fotku…

Mikina Jasmínky. Zde bylo zklamání opravdu hodně velké, Stačilo jedno jediné vyprání a metalický tisk je fuč!

Všem, které máte (jako já) ještě tyto “skvosty” ve skříni, tak kondoluji… také nevím, co s nimi… asi je dám do školky dětem na vystřihování, mohly by z nich být nadšené, třeba z toho něco vyrobí…