Hlavní důvod mé únavy v šestinedělí byla výroba dárku Jasmínce k narozeninám. Miluje fotky a neustále prosí, abych ji ukazovala fotky všech možných, když byli malí a když jsme byli na výletě a jak jezdila v kočárku atp. Už dlouho jsem jí chtěla základní fotky nechat vytisknout a nalepit do albíčka, ale nakonec jsem zvolila moderní metodu tisku fotoalba.

Chtěla jsem to mít připravené už před porodem, ale… a bohužel já co si zamanu, to prostě musím stůj co stůj realizovat, takže jsem si šestinedělí celkem dost zkazila výrobou veledaru… Nicméně když vidím tu radost a jak je album neustále v kurzu, tak jsem moc ráda, že jsem to dotáhla.

Musela jsem se probrat tisícem fotek, co jsem za jejích 6 let života nafotila a hlavně najít originály fotek, což byla detektivní práce:) Bohužel v tomto jsem neměla zezačátku úplně koncovku a fotky jsem si systematicky neukládala na stejné místo a roztřízené… fotím tak moc, že na to nemám kapacitu:(

Výrobu fotoalba nabízí více firem a drogerií a ceny jsou prakticky stejné (vyrábí to stejná firma jen distribuce je přes různá místa), já jsem nakonec pro sebe finančně nejvýhodnější nabídku našla u FotoLabu, jelikož u nich je možno zadat slevové kupony (jsou volně k nahlédnutí i na jejich stránkách pro všechny). Dokonce jsem pak objevila v balíčku z porodnice slevový kód 30% na fotovýrobky, samozřejmě, když už kniha byla hotová:)

Pro výrobu knížky si stahnete speciální program přímo ze stránek, je hodně dobře vychytaný, jen je třeba se s ním naučit pracovat. Občas program padá, tedy na mém PC s W10, který není úplně stabilní, možná to dělá jen mě… Nicméně program průběžně práci sám ukládá, takže když jsem jako správná vykojená matka 4 hodiny pracovala na knize a nic jsem si neuložila a program spadl, tak jsem opravdu zálohu knihy našla a byla tam naprosto všechno, včetně poslední vložené fotky těsně před spadnutím.

Můžete volit fotopozadí, rámečky, kliparty, ale já jsem konzervativní zastánce jedndouchosti, takže jsem dělala klasiku, na pozadí jen motiv zašlého zažloutlého retro-pozadí, připomínající moje stará alba z dětství…

Fotografie je nejlepší vkládat v co největším rozlišení, tedy originály. Výroba 100 stránkového fotoalba mi těch 100 hodin zabrala určitě, spíš víc… Protože to není jen o tom tam naházet fotky, ale musí vycházet na stránku tématicky i formátem, dělala jsem popisky a vůbec, je třeba z tisíce fotek vybrat ty nejhezčí a jelikož fotím opravdu hodně, tak to byla docela fuška:)

Pro tisk jsem nakonec po dlouhém a dlouhém uvažování vybrala digitální tisk s lesklou úpravou (protože knížka je pro děti, takže vlastnost, že z ní jde smést prach a nepromočí ji voda, je fakt výhodná!:) a s kvalitou tisku jsem opravdu moc spokojená!

Míny album Míně udělalo obrovskou radost!:)