Štědrý den se blíží a je nejvyšší čas začít myslet na zabalení dárků. A protože dárky se nemusí balit jen do kupovaného dárkového papíru nebo papírových tašek, budeme zase trochu šít. V látkových sáčcích, pytlících a taštičkách to dárkům určitě bude moc slušet :-).

Kromě toho, že jsou opakovaně použitelné, si můžete přizpůsobit velikost přesně podle potřeb a třeba “měkké dárky” se do sáčku určitě budou balit líp než do papíru. Třeba tyhle dokonale poslouží na obligátní vánoční ponožky :-D.

 

Dnešním úkolem je tedy ušít aspoň jeden látkový sáček (případně se pochlubit nějakým dříve ušitým). Vůbec nemusí být s vánočním motivem, však dárky si nedáváme jen na Vánoce :-).  A pokud byste dárkový sáček opravdu na nic nevyužili, můžete zkusit ušít “zero waste” sáček na nákup ovoce a zeleniny, nebo třeba sáček na skladování pečiva. Ty zároveň můžou posloužit i jako fajn dárek ;-).

Jak ušít sáček (zero waste, na cvičky, na cokoliv)

 

Návody na různé sáčky najdete v článku věnovaném právě jim. Na sáčky na úvodní fotografii byly použity tyto postupy: zelený sáček je šitý podle návodu na dárkový pytlík, červený sáček podle návodu na pytlík na praní/ovoce a zeleninu, béžový sáček je bez tunýlku a je nahoře jen založený.

Pytlíky na cokoliv (inspirace a návody)

Šití je jednoduché, můžete zapojit i děti! Jak na to, vám ve videu ukáže Jasmínka 🙂

 

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.