Je tu pátek, konec týdne, blíží se konec adventu, ušito už máme (snad) všechno, tak si dáme filmový večer! A jak jinak, než s videi od Caramilly :-). Před 4 lety se na YouTube kanálu Caramilla objevilo první video, tehdy ještě “němé”. Pak se přidaly titulky a po půl roce začala Caramilla ve videích mluvit a zasvěcovat vás do tajů šicího světa. Říká se, že obrázek vydá za tisíc slov. A jedno video… to vydá za tisíc obrázků :-).

Zkuste si dnes tedy udělat chvilku času a pustit si nějaké video, které jste třeba ještě neviděli. Nebo to své oblíbené. A napište nám o tom :-). Jaké video je to “nej” pro vás, ke kterému se vracíte? Které jste viděli jako první? Co byste určitě doporučili zhlédnout začátečníkům? Nebo co byste třeba chtěli vidět dalšího?

A která videa vedou ve sledovanosti obecně? Zjednodušeně řečeno videonávody na nejoblíbenější střihy a základy obsluhy šicího stroje 🙂

Jak ušít kalhoty/tepláky na obyčejném stroji?

Overlock – tipy a triky, seřízení, nastavení

Jak ušít triko na běžném šicím stroji?

Jak ušít nákrčník?

Jak ušít bundu? Krok za krokem – pro začátečníky na běžném šicím stroji

Jak ušít jednoduchou čepičku na obyčejném stroji – návod pro začátečníky

Šicí stroj – ZAČÍNÁME – seznámení a základy šití na stroji

Jednoduché tepláky s kulatým sedem do nápletu

Jak ušít tepláky s kulatým sedem na běžném šicím stroji

Schválně – víte, které video je nepostradatelné i pro nás z Caramilla týmu a ke kterému se opakovaně vracíme, když danou věc šijeme? 😀

Tedy, abychom byly upřímné, ve skutečném žebříčku podle sledovanosti na YouTube vede hit letošního roku – roušky. Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré… a řadu z vás právě ne úplně milá nutnost opatřit roušky pro sebe a své blízké přivedla k šití, a pomohla vám tak otevřít leckdy úplně nový svět :-).

Pokud hledáte video na konkrétní téma, mohl by vám pomoci ROZCESTNÍK VIDEÍ:

Rozcestník videí

A jak takové natáčení videa Caramillou nebo u Caramilly vypadá? Nakoukněte do zákulisí! 🙂

* Více informací o Adventu s Caramillou (včetně návodu, jak se zapojit do slosování o poukázky na střihy), najdete v úvodním článku.