Nový, lepší návod, jak ušít légu najdete zde:
Na přání fotonávod na zapínání trička na knoflíky. Postup šití jsem trochu změnila od minula, takto se to šilo celkem hezky. Nejhorší bylo ušít knoflíkové dírky, nesnáším to! 🙁 A to mám elektronickou superpatku, 150. generace, a stejně to nesnáším:-( Vypadá to prostě hrozně neprofesionálně, doma ušít dírku, aby vypadala jako kupovaná, to fakt prostě neumím.
Ale konec kritiky, návod je tu:-) Přeji pevné nervy, je to jen pro pokročilé a trpělivé osoby!:) A nebo s placatkou. Možná by někomu stačila i meduňka, ale bez záruky:-)
1
2
Hotový produkt, šito z hnědého boulícního merina, superpáravého a na poškození náchylného materiálu, takže ozkoušeno. Na merino obecně doporučuju přikoupit jehly s kulatou špičkou, jsem z nich v tomto ohledu nadšena! Šila jsem 70tkama a dala jsem si tu práci je dát i do overlocku! 🙂
Kulatá špička není ostrá a tak neporuší vlákna vlny, projede mezi nimi a tím se látka vůbec nenaruší, nehrozí tak pouštění ok a porušení materiálu.
3
Střih klasický na tričko upravíme tak, že rovně rozstříhneme od výstřihu tak hluboko, jak potřebujeme (podle kojení, nekojení:)
4
Pak vystřihneme maličké proužky a tím zvětšíme otvor pro všívání pruhů, na kterých bude zapínání. Stačí opravdu maličko.
5
Maličké proužečky – odstřižky.
6
Připravíme si dva pruhy látky, které všijeme do výstřihu, záleží na vás, jak chcete mít široké, jak máte velké knoflíky.
Složíme si pruhy napůl a pak je dáme přes sebe tak, aby okraje směřovy ven.
7
Vešpendlíme dolů do výstřihu na “plošku”, kteoru jsme si připravily na začátku.
8
Pak došpendlíme zbytek.
9
Dáváme pozor v rozích, které je třeba ohlídat, aby nebyly moc dokulata, nejde popsat a nafotit, co myslím, ale snad víte…
10
Nyní si místo dole nastehujeme a nebo prošijeme velmi dlouhým stehem na stroji (min 5mm) – pravděpodobně budeme muset párat. Tuto fázi nepovažujte za zbytečnou, nadlidi možná ušijí na první dobrou, ale já mezi ně nepatřím.
11
Takto vypadá nastehovaná část, když se vám to z lícu zdá dobré, tak přišijte oba pruhy z rubu na overlocku. Dolní část mi nešla 100% přichytit, takže jsem začistila merino, aby se nepáralo a pak rovnostehem už na 2,5 mm prošila tak, aby to hezky drželo tvar.
12
Výsledek z lícu.
13
Výsledek z rubu po stehování – není ještě ušito na overlocku.
14
Až v této fázi olemujete průkrčník, v místě, kde přechází do rozepínání, tak podhrnete.
A pak už jen ty knoflíky a dírky, upřímnou soustrast:-D