Tenoučký pásek, který je z jemného vlizelínu a má osnovu na jedné straně (ne uprostřed) jsem si velmi oblíbila. Měla jsem kdysi dávno vzorek od firmy prodávající kvalitní výztuhy. Vyzkoušela jsem i jiné pásky, ale tento mi přijde nejpraktičtější mj. i proto, že má osnovu blíže k jednomu kraji. Například u kapsy je dobré, že osnova zpevní okraj úplně na kraji kapsy a spodní část proužku se hezky přizpůsobí (ta po zažehlení i pruží, osnova se naopak nehne). Prodávají se i jiné pásky, kde osnova je uprostřed. Například do švu trička na rameni to vůbec nevadí, naopak. Ale pro účely kapes a průkrčníků mi tento přijde praktičtější. A protože se nedal nikde v ČR koupit (nebo nenašla jsem maloprodejce v České republice) a já na prodej galanterie nemám kapacitu, ale přesto jsem ho moc chtěla mít možnost kdykoliv si koupit, oslovila jsem prodejce výztuh, zda by zařadili proužek do svého sortimentu.

Tímto radostně oznamuji, že kdo by chtěl také tento proužek zkusit, může jej objednat na m-latky nebo v patchworkobchod.

Pásek, který je tenoučký a má jen jedno místo prošití nitkou je bezkonkurenční pro aplikaci do průkrčníků. Skvělý též do ramenního švu u běžného trička a do okrajů kapes pro zpevnění. Nitka u tohoto proužku je  jen jedna, ale pevná jako ďas. Pokud budete kamkoliv aplikovat, nebude v tom místě látka vůbec pružit. Toto se velmi hodí u velkých výstřihů, ale pozor na ty menší, nepůjde to pak obléci přes hlavu:-)
Z jedné strany má též bodově nanesené lepidlo. Můžete využít zažehlení, ale ani nemusíte. Lze všít, je tenký, takže široký overlockový steh ho zapracuje do stehu téměř po celé šíři.Zde našití pásku, zpevněný okraj je úplně na kraji, vlizelínová druhá strana se hezky přizpůsobí a “roztáhne”.

Zde najdete video, ve kterém pásek používám a mluvím o něm (načasováno na 25. minutu – pak používám ještě právě u našívání kapsy dále v návodu):