V tomto krátkém článku si povíme něco, co potěší především vaše peněženky 🙂

Některé firmy (především ty, které šijí prostěradla a povlečení) prodávají balíčky látek, takzvané prostřihy, což jsou menší kousky především jersey nebo froté úpletů. Pro malé děti se z toho dají dobře ušít zajímavé kousky oblečení.

A kde se dají sehnat?

Dadka

Dadka prodává balíčky po 1 kg nebo po 2 kg, malé prostřihy i větší kusy. Cena se pohybuje v rozmezí 100 – 200 Kč/kg. Mají jersey, froté i tkanou bavlnu (z tkaného povlečení). Jersey je kvalitní balvna s elastanem, hodí se i na trika, spodní prádlo…

(Pro představu množství, toto jsou dohromady dva balíčky po 1kg)

Polášek

Polášek prodává také jersey, froté a dokonce i mikroplyš. Pozor ale na to, že jersey je 100% bavlna, bez elastanu, a má menší gramáž než ten z Dadky, hodí se spíš na pyžamka…  Cena je od 30 Kč/kg po 50 Kč/kg. 

Moraviatex

Naše oblíbená česká pletárna mívá občas také balíčky různých prostřihů (zde jsou to často zbytečky rolí, nebo kusy metráže s poškozenou látkou – např. puštená oka v jednom sloupci, ale zbytek šíře je v pořádku). Bývá to velmi nárazová akce, ale pro začátečníky se vyplatí. Často tam jsou i větší kusy úpletů a úzké pruhy nápletů, přesně to, co člověk potřebuje. Mívají je zařazené v kategorii slevy, výprodej.

O poznání časteji mívají prostřihy z froté (prodávají i povlečení, takže froté prostřihy mají celkem stabilně). Cena je 145 Kč/kg.

Zdroj fotografie: moraviatex.cz