Přebalovací podložka patří do základní výbavy každé maminky. Pro mě osobně je to naprostá nezbytnost, kterou určitě využijí i nelátkující maminky. Používám nejen na přebalování, ale i pod rozbalené větrající miminko;-)

Vnější stranu tvoří PUL, vnitřní aksamit nebo bambusový český flíz (použít můžete například také minky, je-li vám na dotek příjemné).

Ušít si ji můžete dle svých potřeb 50 x 50 nebo 50 x 70 cm, nebo samozřejmě i jakoukoli jinou velikost. Já měla na koncích ještě šňůrky pro zavazování a dávala jsem ji do postýlky pod Jasmínku, když byla rozbalená. Aby se neshrnovala, byla zavázaná o tyčky postýlky:)

Jednoduše si ustřihnete stejný rozměr PUL a vysráženého aksamitu nebo flízu a sešijete. Buď jen oentlujete z líce nebo obšijete overlockem. Já šila z rubu overlockem a po převrácení na líc ještě prošila rovným stehem.

Protože se k sobě tyto materiály šijí špatně, tak doporučuji obě vrstvy k sobě slepit. Obyčejným lepidlem na papír v tužce, po vyprání zmizí. Diferenciál na overlocku nastavuji na stupeň dva a šiji aksamitem dolů.

K podložce je možno přišít ještě zapínání na suchý zip, aby držela srolovaná, když se jede na cesty:)

Též je možno podložku olemovat – gumičkou, flízem, nebo proužkem látky či lemovací stužkou:)