Protože se ozývaly hlasy, že pánové mají rádi v trenkách pohodlíčko, nechtějí žádné “koulotlačky” a ještě je zlobí šev přímo mezi nohama, rozhodly jsme se zpracovat ještě druhý střih na trenýrky/boxerky, a to typ s mezinožním proužkem látky. Boxerky se tak o něco lépe přizpůsobí postavě a mezi nohama je obdélníček látky a švy vycházejí o kousek vedle.

Celý nový střih bude časem k dostání jako kompletní střih, tak, jak střihy od Caramilly znáte. Než ale projde veškerým grafickým zpracováním, nabízíme vám alespoň návod, jak si nový střih vykonstruovat z toho původního. Potřebujete k tomu jen střihový papír, tužku, pravítko a kuráž 🙂

Úprava střihu

Začneme úpravou středového dílu, která je nejjednodušší.

  1. Protože ve spodní části přibyde obdélníček, zkrátíme středový díl o 3cm ve spodní části, kde se nachází záševek. Nahoře dokreslíme vršek o 2cm výš (neprotahujeme čáry, ale jakoby položíme střih odshora! vrchní hrana musí zůstat stejně dlouhá). Případně nemusíme nahoře přidávat na výšku vůbec (jen horní hranu protáhneme na původní délku) a pak přední a zadní díly o 2cm snížíme, tím dostaneme nižší variantu (některým pánům vyhovuje víc).

2. Přejdeme k úpravě předního dílu, která je nejnáročnější. Na spodní hraně si vyznačíme bod ve vzdálenosti x (viz níže) a na hraně švu se středovým dílem bod ve vzdálenosti y (1cm). Spojíme je lehkým obloučkem.

3. Na spojinici bodů si opět ve vzdálenosti y vyznačíme další bod a posuneme hranu švu se středovým dílem lehce dolů.

4. Spojnici vedoucí k dolní hraně si protáhneme až pod spodní hranu a vyznačíme bod opět ve vzdálenosti x.

5. Vyznačíme si pravé úhly.

6. A jejich spojením vytvoříme novou hranu spodního lemu.

7. Přejdeme k úpravě zadního dílu. Opět si na spodní hraně vyznačíme bod ve vzdálenosti x a protneme jím zvětšení obloučku v mezinoží. (Délka obloučku by se měla protáhnout o 1,5cm.)

8. Podobně jako u předního dílu provedeme snížení hrany spodního lemu.

9. Nakonec si připravíme obdélníček na všití do mezinoží. Jeho šířka bude 2x, délka pak původní délka obloučku (viz tabulka) + 2x + 3cm (v obrázku ty +3cm chybí). NEZAPOMEŇTE PŘIDAT NA ŠVOVÉ PŘÍDAVKY A PŘÍDAVKY NA LEMY! (Lemy jsou těch kratších koncích, obdéníček je v mezinoží součást nohaviček.)

Délky pro jednotlivé velikosti máte zde přehledně v tabulce:

Postup šití

1. Nastříháme si jednotlivé díly.

2. Předek ušijeme podle původního návodu.

3. Všijeme obdélníček do předního sešitého dílu…

4. …i do zadního.

5. Boxerky došijeme opět podle původního návodu.

A takto vypadají ve verzi snížované v pase.