Pár fotek z našich Vánoc.

Zdobení Vánočního stromečku. Na tom se mi nejvíce líbí, že na stromeček věšíme desítky nesouvisejících ozdob, které spolu absolutně neladí, na první pohled by se dalo říct, že náš stromeček je nevkusný a přeplácaný, ale nese v sobě příběhy. Ozdobičky po prapředcích, ozdobičky, které já jsem vyráběla jako holka, jako studentka, ručně vyráběné české ozdobičky ze skla, ozdobičky, které vyráběly obě děti ve škole, školce nebo doma. Už po více let, a stále přibývají. A pak dárečky, ozdobičky, které dostaneme a jsou nám drahé.

Rozárka překvapila, zvoní na rolničky a zvonečky dole, ale stromeček má docela v úctě. Ale – ta modro-stříbrná koule ze skla už visí výš, je totiž desítky let stará:)

Radost …

Cesta … začínáme z Nazareta…

3 králové přijeli na slonovi a žirafě z lega:)

Vánoční příběh a cesta do Betléma. Povídání podle Pedagogiky France Ketta.

Zdobení svíček. Každý má svou, a ta má své, jedinečné místo, kde nám je dobře. Tak jako každý jeden z nás je jedinečný.

U Jesliček bylo plno. Dřevěné hoblinky jsou z vánočního dárečku od Unuodesign:)

Poprvé s námi zdobila i Roza, čekala jsem likvidaci společného obrazu (nejdřív spala), ale byla úžasná.

Rybí polévka z kapra od tatínka chutnala.

Kdo mě zná již delší dobu, ví, že náš tatínek naděluje každý rok bankovky, vždy novým způsobem. Letos to byly lampionky.


Společná fotografie. A protože na Facebooku se zvedla vlna údivu, že co je to za anomálii, že manžel se tváří normálně, vkládám ještě jednu “pravou”:)

Jasmínky hraní.

Zde fotka pro pobavení, co se může stát, když sdílíte Vánoce s fotografem:-D Nejlepší světlo pro fotky:-)))

Triangl v akci hned pod stromečkem. Největší rána je, když se sklouzne Jasmína  
Díky MonToy za úžasnou komunikaci a dodání do Ježíška, jak bylo slíbeno.
Triangl najdete zde: http://www.montoy.sk/piklerov-triangel-trojuholnik

Chameleona Jasmínka vyhodnotila jako jednu z nejlepších hraček Vánoc:)

Ovečka Rozárka z Lidlu.

Nejkrásnější dárky Vánoc v široké rodině byly fotokalendáře a fotoknížky, které dělám ve velké kvalitě. Tahle je Jasmínky, vzpomínky ny Mallorku.

Radost Rozálie, když rozbalila to, co vidíte, že se klube z dárečku. Při prvním pohledu jsme to s manželem chtěli hned odnést do popelnice:)))) Panenku ale teda miluje. Od nás dostala samé dřevěné montessori hračky, tak alespoň bude vyrůstat více vyváženě:)))

Miminko s vysloveně přirozenou hlavou a očima dokonce i pláče…. a jak ječí… takže nemáme doma 3 ječící děti, ale už 4 …

Pastelkovník Rozárku velmi zaujal. Je z MonToy.

Dárek pro tatínka, který si tohoto miláčka přeje již více let a jelikož každý rok k narozeninám i Vánocům dostává oblečení Caramilla a drobnou knížku, a letos ke 40tinám to nebylo jinak, tak jsem se rozhodla sáhnout po velmi dlouhé době na spořící účet. Radost obrovská… hlavně spíš šok, zpracovával to minimálně 24 hodin:) U nás totiž tatínek z většiny vaří a vaří velmi rád a velmi dobře.

Rozálie mele dudlík oné panenky výše:) To znamená, že pokud se jí to povede, bude panenka plakat, dokud ji nedojdou baterky:)

Svítící globus, z Lidlu:)

Triangl nám na přání v Montoy udělali skládací, docela zabere místo, tak také doporučuji volit skládací verzi. Baví všechny tři děti. Není to jen prolézačka, ale skvělá základna pro stavění domečků, nevím jak vaše děti, ale naše děti neustále staví domečky, nejčastěji v nejfrenkventovanějších úsecích domácího provozu:)

Na parketách triangl nedrží, vyřešila jsem to prozatím protiskluzovou podložkou, ale nalepíme zespoda plošky z něčeho protiskluzového. Většinou je ale na koberci v pokojíčku, ale ne vždy tam je místo…

Rozárky nový beruškový kompletek, neodolala jsem na Mimibazaru:)

Rozálie a její exhib povaha, nemohla být při koncertě bratranců v hledišti, musela být opět a zase “na jevišti”.

Jasmínka.

Rozárky o 10 dní mladší sestřenice.

Gang ze strany mého manžela.