Advent je v plném proudu a možná i vy přemýšlíte, co napsat do svého dopisu Ježíškovi, aby přinesl něco, co se vám bude hodit, a ne přebytečný pět set padesátý pátý pár teplých ponožek…

Přinášíme vám tedy několik tipů, různých pomocníčků, které u šicího stroje oceníte:

Nůžky

Ne každý hned pořizuje k šití i kvalitní nůžky – koneckonců nějaké ty nůžky má v penále každé z našich dětí. Ale investovat do kvalitních nůžek se vyplatí – ušetří nám to spoustu rozčilování s ožvejkanou látkou a křivými liniemi střihu. Značek je nepočítaně, ty nejoblíbenější jsou KAI, Fiskars, Premax. Univerzální nůžky od firmy KAI s mikrozoubkem, který zabrání ujíždění hladkých materiálů, jsou zajisté skvělou volbou.
 
Cvakačky jsem (píšu za sebe jako Martina, nikoli Caramilla;)) ještě nedávno považovala za zbytečný přepych. Ale kdybych spočetla čas, který jsem strávila hledáním malých nůžek pro odstřihávání nitě po došití (na většině strojů nemám automatický odstřih ani žiletku na odstřih po straně stroje), určitě by se mi vyplatilo pořídit je už dávno. Takhle mají cvakačky svoje místo hned vedle strojů a nikam se mi už neztrácí.
A nic není víc k vzteku, než když člověk něco zkazí, potřebuje to vypárat a při tom si do látky nekvalitními nůžkami prostřihne dírku. Kvalitní párací nůžky s ostrou špičkou nám tak často můžou zachránit nejen výrobek, ale i duševní zdraví.

Řezací kolečko a řezací podložka

Někdo na řezací kolečko nedá dopustit, jiný ho považuje za zbytečnost a zůstává věrný nůžkám. Minimálně na řezání rovných kusů (například šikmých proužků) je ale kolečko dobrý pomocník.
Řezacích podložek je mnoho velikostí, záleží, jestli budete řezat i velké střihové díly, nebo vám bude stačit jen malá řezací podložka na malé kousky.
Řezací kolečko s pojistkou oceníte zvlášť, pokud vám při šití asistují děti.

Křídové rádlo

Určitě zajímavou věcí je křídové rádlo. Rádlo má malé kolečko, které nehrne úplet a velmi pěkně kreslí na různé materiály (kromě koženky).

Olejové pero

Každý stroj je potřeba mazat, i když to většinou není v návodu, a olejové pero je velmi praktické na mazání.

Kleště na patenty a průchodky

Kleště jsou stále populární, a pokud chcete na své výrobky aplikovat patentky nebo průchodky, velmi vám usnadní práci.

Další užitečné drobnosti

Je spousta dalších drobností jako měřítka střihů, magnetické jehelníčky, organizéry na cívky.

Pokud byste chtěli vědět, co dalšího vám doma u stroje ještě chybí, koukněte na naše video:

Zipy a další galanterie

Je to sice nezvyklý dárek, ale třeba potřebujete do plánované bundy zip a nechce se vám investovat do dražšího, kvalitnějšího… Tak si o něj napište Ježíškovi, Váš výrobek pak bude ještě lepší (a nebudete muset zip po roce rozbitý přešívat, protože tyto zipy opravdu vydrží)!

A když už bude Ježíšek na ykk eshopu nakupovat, může nakouknout i do galanterie, kterou mají, a přidat k balíčku třeba velmi užitečné svorky, které se dají použít místo špendlíků – látku si tak nerozpícháte, což je důležité zvlášť u látek s mambránou.

Dárkové poukazy

Samozřejmě nesmíme opominout dárkové poukazy na naše střihy. S nimi se Ježíšek nemůže splést, protože i pokud už máte všechny Caramillí střihy (je vůbec někdo takový?), po Novém roce přijde postupně mnoho novinek!  🙂

Dárkové poukazy koupíte zde.