Všechno má svůj začátek i konec, a tak se i Škola šití přiblížila konci svých pravidelných dílů. Ale nezoufejte! Přichází léto, všichni potřebujeme zvolnit, kdo něco ve “školním roce” nestihl, může si to dodatečně projít 😉 Anebo si můžete našít víc kousků od svého oblíbeného střihu, který jste v průběhu školy šití objevili 😉 Anebo… nebo se můžete inspirovat dnešním dílem, upcyklovat nenošené kousky oblečení, nebo si ušít něco malinkého, ale s velkým dosahem pro naši planetu…

A protože je tohle poslední díl, je na místě trochu zabilancovat.

Moc děkujeme za svědomité plnění úkolů, za nadšení, se kterým jste k šití přistoupili, a v neposlední řadě za krásná slova, která jste nám k projektu už v průběhu napsali. Je to krásný pocit, že jsme tolika z vás vstoupily do života, abychom Vás naučily něčemu, co Vám přináší radost. Zároveň je to velmi zavazující a budeme se snažit, abychom Vás nezklamaly a i v budoucnu přinášely návody a střihy, které posunou Vaše šicí umění zas o kousek dál. Moc rády bychom Vám slíbily, že když zůstanete s námi, nebudete litovat ?

Obsah dílu

Myslíme na naši planetu – ekologické potřeby a pomůcky

Upcyklace

Drobné dárky

Vlastní práce

 

Ekologické potřeby a pomůcky:

Spoustu jednorázových věcí denní potřeby lze nahradit jejich opakovaně použitelnou variantou. A spoustu z toho si můžeme podle caramillích návodů ušít! Hygienické potřeby pro miminka i maminky, drobnosti do domácnosti atd. Podívejte se na článek, který shrnuje všechny články, které k tomuto tématu dosud u Caramilly vyšly.

Myslíme na naši planetu

Upcyklace:

Dalším článkem k tématu je ten o upcyklaci, kde najdete spoustu inspirace, jak starému oblečení vdechnout nový život.

Upcyklace

Drobné dárky:

Blíží se konec školního roku a drobné šité dárky (mnohdy ze zbytků) můžete využít také jako pozornost a poděkování za péči pro paní učitelky ve školce či škole.

Připravily jsme si pro Vás pár tipů:

Drobné šité dárky

Vlastní práce:

Dnes si s námi můžete ušít něco užitečného a pěkného zároveň (ne že by tomu jindy bylo jinak:-D)! Inspirovat se můžete ve výše uvedených souhrnných článcích, anebo zvolit něco z našeho výběru:

Obal na knihu

Svačinové ubrousky a kapsičky (inspirace a návod)

Obaly na kapesníčky (návod)

Jednoduchá nákupní taška (návod)

Pratelné kosmetické tampony

Pytlíky na cokoliv (inspirace a návody)

A co bude příště?

Příště si budeme užívat letních dní a volna a rodiny… Pokud Vám některý z dílů utekl, nebo jste si ho nestihli pořádně prostudovat, můžete to napravit – všechny díly zůstanou zveřejněné na našem webu.

Škola šití