Vítáme Vás už pošestnácté! Setkáváme se společně týden co týden už od února, což znamená, že už jste ušli veliký kus cesty! Všechny Vaše výrobky jsou nádherné, moc děkujeme za fotky, kterými se s námi dělíte o svou radost!

A dnes nás čeká projekt, na který už určitě netrpělivě čekáte – bunda. Poprvé budeme také všívat zip. Přejeme hodně úspěchů a málo párání a nezapomeňte se svými výtvory pochlubit!

Zipy – druhy, zkušenosti:

Dnes se prvně setkáváme s všíváním zipu. Nejprve se podívejte, jako existují druhy zipů a jaký budete potřebovat právě vy do svého projektu.

Nezapomeňte si v článku pustit i video 😉

Zdrhovadla / zipy: Druhy, zkušenosti, kde koupit

A když už máme zip vybraný a připravený, ukážeme si, že takové všívání zipu není nic, čeho byste se měli bát – za použití několika málo triků a pomůcek to jde jako po másle.

Více se o dalších použitích zipů různého typu dočtete zde:

Jak všívat zip

Krytka zipu:

Ušít na bundu krytku je velmi efektní i velmi praktické – zip se tak hezky začistí a zároveň bude konec se škrábáním zipu na bradě (a konec s přivřenou bradičkou do zipu, i to se nám bohužel párkrát stalo).

Jak na to se dozvíte v tomto novém článku:

Jak na krytku zipu u bundy či mikiny

Tkaničky na oblečení pro děti:

Další naše tipy se týkají tkaniček a šňůrek nejen na bundách, ale na veškerém oblečení pro děti. Zvlášť u těch menších a akčních bychom měli být při tvorbě oblečení prozřetelní. Přečtete si proč:

Tkaničky na oblečení pro děti

Vlastní práce – bunda:

Střihy:

-16%
bunda bezny_rukav_2_new

34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68

Nejlehčí šití

 

Střih na dětskou softshellovou bundu s raglánovým rukávem podle Caramilly prodělal velký vývoj, bylo zpracováno několik aktualizací, aby byl střih co nejvyladěnější 🙂

Také bylo vytvořeno několik verzí, a to podle typu postavy, na kterou šijete (užší/širší verze, menší/vetší kapuce), i podle náročnosti šití (od začátečníků až po fajnšmekry).

Podrobné informace ke střihu naleznete zde:

Softshellová bunda s raglánovým rukávem ve více variantách (od začátečníků po pokročilé) – střih 74 – 164

 

Pokud byste raději klasický rukáv (ne raglán), návod na bundu s běžným rukávem si můžete projít v případě princesového střihu zde:

Softshellová delší bunda / kabátek s běžným rukávem 74 – 164 (Střih a fotonávod)

V případě NORMAL verze bundy s prostřihy zde:

Dětská softshellová bunda s běžným rukávem NORMAL 74 – 164 (střih a fotonávod)

Infostránku dámské bundy máme tady:-)

Dámská bunda

A konečně bunda pánská🙂

Pánská bunda s běžným rukávem XS-XXXL

Příprava na příště:

V dalším díle se budeme zaobírat šatičkami. Šít budeme podle různých střihů, u nichž se může výrazně lišit spotřeba. Už jste přece jenom po 16. díle zkušenější švadlenky, spotřebu si tedy zkuste odhadnout už samy – je potřeba počítat se spotřebou jako na triko plus jako na sukni. Vždy podle typu trika/sukně, který si vyberete.

S výběrem by Vám mohl pomoci tento článek:

Jak upravit střih na tričko na šaty