Vítáme Vás všechny u třetího dílu našeho pokračovacího kurzu! V minulé lekci jste dostali za úkol ušít nějaký kousek oděvu, na kterém vyzkoušíte pro vás novou kapsu. Zhostili jste se toho se ctí a my vám za všechny zaslané úkoly děkujeme!

Dnes Vás čeká další výzva a tou jsou zipy. Níže najdete několik relevantních článků, které budou možná pro mnohé z vás opakováním, ale abychom mohli stavět dále, potřebujeme pevné základy:-)

Obsah stránky:

(řádky fungují jako proklik přímo na odstavec)

 

Zipy – druhy, zkušenosti

Způsoby všívání zipu

Strojové patky

Vlastní práce

Příprava na příště

Zipy – druhy, zkušenosti:

Nejprve Vám doporučíme k přečtení obsáhlý článek o typech zipů. Článek obsahuje také naše zkušenosti s rozdílnou kvalitou a tipy, kde zip koupit, aby byl opravdu spolehlivý.

Nezapomeňte si v článku pustit i video 😉

Zdrhovadla / zipy: Druhy, zkušenosti, kde koupit

Způsoby všívání zipu:

Druhým důležitým článkem dneška bude tento přehled typů všívání zipů. Poklopec je tam také 😉

Jak všívat zip

Strojové patky:

K tématu šití zipů neodmyslitelně patří také patky. Doporučujeme tedy pročíst i tento článek.

Zbytné a nezbytné patky

Vlastní práce:

A co bude vaším úkolem? Jistě už tušíte – co nejvíce zmíněných způsobů všívání zipu si vyzkoušet nanečisto na vzorníčcích. Stačí na to krátké zipy, které v galanterii seženete do 20 Kč. Případně pokladem jsou babičky, které šetrně pářou zipy ze starého oblečení na vyhození. Přesně takové zipy jsou na vzorníčky totiž ideální!

Příprava na příště:

Stejně jako tomu bylo u kapes, v následující lekci nás čeká praktické použití zipu. Vybírat můžete mezi kalhotami (schválně jestli si někdo troufne na ten poklopec!), sukněmi, mikinami, bundami… Odkazy na všechny střihy dávat nebudeme, je toho hodně, vše najdete na eshopu 🙂