Vítáme Vás u další pondělní dávky nových vědomostí:-) Setkáváme se již pošesté, ale je třeba říct, že už rozhodně žádní začátečníci nejste! Podle fotek, které nám posíláte, je jasné, že jste udělali veliký pokrok a můžete směle přistoupit k šití náročnějších kousků. Přinechaný rukáv už totiž rozhodně nebyl žádný čajíček:-)

Dalším lehce pokročilejším kouskem v našem kurzu bude bunda – neděste se, postupně krůček po krůčku jistě zdoláte i tu.

Zipy – druhy, zkušenosti:

Dnes se prvně setkáváme s všíváním zipu. Nejprve se podívejte, jaké existují druhy zipů a jaký budete potřebovat právě vy do svého projektu.

Nezapomeňte si v článku pustit i video 😉

Zdrhovadla / zipy: Druhy, zkušenosti, kde koupit

A když už máme zip vybraný a připravený, ukážeme si, že takové všívání zipu není nic, čeho byste se měli bát – za použití několika málo triků a pomůcek to jde jako po másle.

Více se o dalších použitích zipů různého typu dočtete zde:

Jak všívat zip

Krytka zipu:

Ušít na bundu krytku je velmi efektní i velmi praktické – zip se tak hezky začistí a zároveň bude konec se škrábáním zipu na bradě (a konec s přivřenou bradičkou do zipu, i to se nám bohužel párkrát stalo).

Jak na to se dozvíte v tomto novém článku:

Jak na krytku zipu u bundy či mikiny

Tkaničky na oblečení pro děti:

Další naše tipy se týkají tkaniček a šňůrek nejen na bundách, ale na veškerém oblečení pro děti. Zvlášť u těch menších a akčních bychom měli být při tvorbě oblečení prozřetelní. Přečtete si proč:

Tkaničky na oblečení pro děti

Vlastní práce – bunda:

Střihy:

 

Střih na dětskou softshellovou bundu s raglánovým rukávem podle Caramilly prodělal velký vývoj, bylo zpracováno několik aktualizací, aby byl střih co nejvyladěnější 🙂

Také bylo vytvořeno několik verzí, a to podle typu postavy, na kterou šijete (užší/širší verze, menší/střední/vetší kapuce), i podle náročnosti šití (od začátečníků až po fajnšmekry).

Podrobné informace ke střihu naleznete zde:

Softshellová bunda s raglánovým rukávem ve více variantách (od začátečníků po pokročilé) – střih 74 – 164

 

 

Pokud byste raději klasický rukáv (ne raglán), máte na výběr ze dvou variant:

Softshellová delší bunda / kabátek s běžným rukávem 74 – 164 (Střih a fotonávod)

Dětská softshellová bunda s běžným rukávem NORMAL 74 – 164 (střih a fotonávod)

No a infostránku dámské bundy máme tady:-)

Dámská bunda

 

V příštím díle si společně ušijeme sportovní verzi legín, sukně, nebo sportovní kalhoty – zkrátka něco, kde se vyskytuje sedlo. Vysvětlíme si pravidla jeho všívání, aby sedlo hezky sedlo 🙂 Možností je opravdu hodně, tabulky spotřeby najdete u jednotlivých střihů.