Kdo sleduje případ A. Hagen a chtěl by podpořit udělení azylu, aby nemusela být vyhoštěna a její děti neskončily v ukrajinských dětských domovech, může vyjádřit svoji podporu odesláním e-mailu na Ministerstvo vnitra.
Značka – rychle;-)
foto: Reuters

Níže informace, které k případu poskytl Tomáš Trusina, farář evangelické církve v Benešově, který se ve prospěch azylu angažuje.
Vážení přátelé, podle odpovědi z odboru azylové a migrační politiky MV nezaznamenali faktickou solidaritu případu A. Hagen ze strany veřejnosti. Zřejmě nestačilo vyjádření přiedstavitelů církve a dalších organizací a bude potřeba individuální vyjádření.
Záleží-li Vám na případu, pošlete na níže uvedenou adresu mailem nebo poštou stručné vyjádření (připojuji, co jsem napsal sám, můžete ho klidně použít).
Je to ovšem potřeba udělat velice rychle, protože během 2 dní nastane další termín vyhoštění. Případnou kopii můžete poslat na adresu Organizace pro uprchlíky, která právně paní Hagen zastupuje: Martin Rozumek <martin.rozumek@opu.cz>

Doprovodné info k případu najdete na http://www.berkat.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=68%3Azahajujeme-sbirku-na-pomoc-ukrajince-anastazii-hagen&lang=cs

S díky za pochopení Tomáš Trusina

——————————-
opu@mvcr.cz

PhDr. Tomáš Haišman
Ministerstvo vnitra ČR, odbor azylové a migrační politiky
p. schr. 21/OAM
170 34, Praha 7

Věc: Znepokojení nad přístupem OAMP k případu rodiny paní Hagen

Vážený pane řediteli,
jako občana této země mne znepokojuje zamítavý postoj Vašeho odboru k žádosti o azyl paní Anastazie Hagen z Ukrajiny a jejích tří dětí. Po vyhoštění hrozí paní Hagen uvěznění za činnost, která není trestná v ČR, a především odebrání dětí a jejich umístění do dětského domova, a to včetně dítěte, narozeného na území ČR. Vzhledem k poměrům v ukrajiské justici i tamějších dětských domovech považuji nevstřícnost Vašeho odboru k případu paní Hagen za lidsky devastující. Osobně mne pohoršuje a snižuje pověst této země a její humánní tradice.

Jméno, adresa…


————————–
Text si můžete pozměnit podle svého, je to inspirace z dopisu Tomáše Trusiny.