Většina střihů na trička a kalhoty v eshopu je s dlouhým rukávem a dlouhými nohavicemi. Kraťasů a krátkých trik máme pomálu a někteří se na nás obracíte s prosbou o doplnění nabídky.

Samozřejmě, šlo by všechny střihy prodávat ve 2, 3, 4 variantách podle délky rukávu či nohavic, ale nepřijde nám to fér, pobízet vás ke koupi dalších a dalších střihů za plnou cenu, když už ten jeden základní máte a jeho úprava v délce rukávů/nohavic je jedna z nejjednodušších.

Proto si tuto úpravu střihu názorně ukážeme a vy si za ušetřené peníze můžete koupit třeba… třeba jiný střih, který ještě nemáte 😉

Zkrácení nohavic

Kalhoty máme na eshopu většinou v dlouhé verzi (až na pár specifických výjimek), a pokud z nich chcete udělat 7/8, 3/4, 1/2, nebo kratičké kraťásky pod zadek, budete jen rýsovat čáru, kde kalhoty zkrátíte. Zkracuje se totiž lépe než prodlužuje.

Tak tedy základní úprava: v požadované délce udělat čáru rovnoběžnou s původní délkou

 

Pokud byste zkracovali výrazně zúžené kalhoty, pak je vhodné je směrem k novému okraji lehce rozšířit:

Jediná výjimka, kdy se neřídíme rovnoběžkou s původním okrajem, ale musíme maličko víc měřit, je hodně výrazné zkrácení pod zadek, kdy musíme přihlédnout k tvaru švu vnitřní nohavice, který má na předním díle trochu jiný sklon než na zadním. Linii délky je tedy potřeba mírně naklonit, aby si délky vnitřních švů odpovídaly.

Prodloužení nohavic

Prodloužení většinou není třeba, ale pokud má někdo dlouhé nohy, uvítá i radu, jak z dlouhých nohavic ve střihu udělat nohavice ještě delší.

Pokud jde o střih, který se směrem ke kotníkům hodně zužuje, je potřeba zachovat šířku spodního okraje a dodělat plynule spojnice, aby byla zachována šířka nohavic (jinak by se pak nedaly ani přetáhnout přes kotník).

Zkrácení a prodloužení rukávu

U rukávu postupujeme podobně jako u nohavic. Odměříme si, jak dlouhý rukáv chceme, a tam uděláme čáru rovnoběžnou s původní délkou.

Pokud prodlužujeme, opět musíme zachovat šířku rukávu.

Zkrácení klasického rukávu na krátký rukáv, zkrácení raglánového rukávu na 3/4 rukáv, prodloužení raglánového rukávu

 

PŘI ÚPRAVĚ NA STŘIHU POČÍTÁME S TÍM, ŽE VYZNAČUJEME REÁLNOU DÉLKU. PŘI PŘENÁŠENÍ NA LÁTKU MUSÍME JAKO VŽDY PŘIDAT NA LEMY.