Poradna: strihy@caramilla.cz , FAQ
... střihy ověřené praxí ...

Menu

Objednávky: petra@caramilla.cz

Náhled košíku

Velikostní tabulky – míry postav

Tabulky berte jako orientační pomůcku, vždy je třeba se řídit rozměry oblečení a použitým materiálem na šití. Vždy záleží, jakou volnost oděvu si po ušití na postavě přejete. U konkrétních střihů je vždy uvedena tabulka s rozměry hotového oblečení.

Jak správně vybrat velikost najdete v tomto článku:

Jak měřit a správně vybrat velikost?

V tabulkách níže vycházím z konstrukčních tabulek, které jsem si nevymyslela:-) Jen je využívám jako nástroj pro “konfekci”. Ze své praxe vím, že jen málokterá žena má absolutně konfekční postavu…

DÁMSKÉ STŘIHY

PÁNSKÉ STŘIHY

DĚTSKÉ STŘIHY

U dětských velikostí se řiďte výškou dítěte. Pokud váháte mezi velikostmi, spíš volte menší, mé střihy jsou spíše koncipovány jako větší, aby nějakou dobu vydržely. Dítě, které je vysoké 80 cm, by mělo oblékat vel. 80 až do té doby, než bude zralé na vel. 86. Takže směle dítěti velikému 81 cm můžete ušít velikost 80.

Dětské střihy mám koncipovány různě. Někde jsou zpracovány různé varianty užší – širší – normál. Variantu je třeba vybrat podle proporcí dítěte (štíhlé, normální, silnější), podle pohlaví (chlapečci potřebují obvykle větší volnost než holčičky) a podle materiálu, ze kterého šijete (z pružných materiálů můžete šít oblečení více na tělo než z nepružných).