Kalhotky pro dětičky, které se učí na nočník a ještě to není k tomu je nechat bez plínek. Tato varianta má uvnitř bambusový flíz, aby byla prdelka v kontaktu s přírodními materiály.

Střih lze použít i na tréningové svrchňáčky, do kterých hodíte prostě vkládačku a víc neřešíte;-)

Návod a střih od zdejší čtenářky Veroniky Nezbedové – moc děkuji za zpracování a poskytnutí!!!

Střih můžete libovolně používat pro svoje soukromé účely;-)

Střih:

Postup:

Obkreslím střih na látku, PUL stříhám přesně, vnitřní vrstvu stříhám cca o 0,5 cm menší (většina látek mírně pruží, takže nebude problém se sešitím, látka se pak stáhne a trochu vtáhne PUL dovnitř, takže plenka bude lépe držet vlhkost).

Dám obě látky lícem k sobě, našpendlím (co nejblíže u kraje, abych si nepropíchala PUL uvnitř plenky) a sešiji rovným stehem cca 6 – 8 mm od kraje. Jeden bok nesešívám, abych pak měla kudy otočit na líc.

Vyznačím si 4 cm od krajů (švů) místa, odkud kam budu šít lastin. Lastin přišívám na švový přídavek na stranu PUL. Kolem pasu natahuji cca na ¼, kolem nožiček na ½.

Zafénuji švy.

Vynechaným otvorem otočím plenku na líc, vyrovnám okraj a obšiji cca 3 mm od kraje (vnitřní vrstvou nahoře). Lastin všívám do falešného tunýlku, obšívám tedy cca 1,2 cm od kraje. Po celou dobu se snažím PUL vtahovat dovnitř.

Zafénuji švy.

Nacvakám patentky (viz. foto).

Vycpáváme dle potřeby a četnosti nehod. V případě, že se dítko jen pokakává, není třeba vycpávat vůbec, případné menší učůrnutí plenka bezpečně zachytí.

Lze ušít i se všitým savým jádrem, jako kapsovku nebo s nacvakávací vkládací plenkou. Nacvakávací vkládačka se mi osvědčila asi nejvíc. V tom případě je potřeba nacvakat patentky na vnitřní vrstvu před sešitím s PUL, na vkládačku nacvaknout na jednu vrstvu před sešitím jednotlivých vrstev. Na vkládací plence jsou vyznačená místa pro patentky, stačí je jen obkreslit na plenku.

Velikost plenky je od cca 9- 12 kg. Nám sedí perfektně na 10 kg při výšce 80 cm. Na bocích jsou dvě řady patentků, takže je tam nějaká vůle. V případě větších dětí stačí střih zvětšit o cca 1,2 – 1,5 cm (mezi nožičkama zvětšit méně).

Nejsem švadlena, takže nevím, jestli je návod dostatečně srozumitelný. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, piště na veronika.nezbedova(zavináč)gmail.com.